• Bez czarny 'MADONNA' Sambucus nigra

  • Dostępność: OKRESOWO BRAK
Bez czarny 'MADONNA' Sambucus nigra


Nowa, efektowna odmiana o złocistozielonych liściach !

Bez czarny 'MADONNA'

Sambucus nigra 'Madonna'

 Cenna, ciekawa odmiana bzu zarówno ze względu na wytrzymałość, łatwość w uprawie jak i niezwykłe walory ozdobne. Stosowany w barwnych zestawieniach kolorystycznych krzew dorasta do 3m wysokości przy rocznym przyroście ok. 40 cm.


Ozdobny z białch, talerzowatych, silnie pachnących kwiatów pojawiających się we wczesnym okresie letnim i nadzwyczaj ozdobnych liści: dużych, pierzastych, złocistozielonych.

     Owoce niewielkie, kuliste, dojrzałe - błyszczące granatowoczarne, bardzo soczyste. Zawierają witaminy A, B i C oraz dużo przyswajalnego cukru i potasu. Nadają się świetnie na domowe przetwory.

Uprawa:

Odmiana mrozoodporna, niewybredna w stosunku do gleby i stanowiska, przetrwa nawet w najuboższych glebach tych piaszczystych, czy gliniastych narażonych na susze.

Barwa liści będzie intensywniejsza na stanowisku słonecznym lub półcienistym. Można lekko corocznie wiosną przycinać w celu zagęszczenia i uzyskania zwartego pokroju.

Nadaje się również do uprawy w pojemnikach.

W ogrodach tworzy imponujące zestawienia kolorystyczne z krzewami o purpurowych czy bordowych liściach.

W naszej ofercie rośliny o wysokości 20-30cm ukorzenione w pojemnikach 3-litrowych.


Zdjęcie aktualne sadzonek wkrótce- przepraszamy