Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

32 20 10 563

Japońska Piwonia drzewiasta PEONIA Green

Dostępność:

Cesarskie kwiaty

Japońska Piwonia Drzewiasta Green

Paeonia suffruticosa

 kolor zielony
odmiana: lv mu ying yu


Piwonia drzewiasta to piękny, odporny na mróz krzew.

 Najwiekszą jej ozdobą są niezwykłej urody, gigantyczne kwiaty we wszystkich możliwych kolorach, których średnica często przekracza około 20 cm, często są one podwójne lub pełne, a na dodatek pięknie pachnące.

 Rozkwita na przełomie maja i czerwca.

Ma ładny pokrój, dorasta do 1-2 m wysokości i podobnej szerokości. 

 

Są to rośliny długowieczne, które można znaleźć w ogrodach japońskich, często to okazy przekraczające nawet 700 lat.

Pachnące kwiaty każdego roku !

Piwonia jest prawdziwą księżniczką ogrodów, w Japonii zwana także ''kwiatem cesarza''.

 Można ją sadzić w większych grupach lub samodzielnie.

 Nadaje się do każdego typu ogrodu. 

Wielką zaletą piwonii jest to, że są mało wymagające, wystarczy posadzić je w osłoniętym miejscu, gdzie ziemia nie jest stale mokra (nie lubią zbyt dużo wilgoci), na stanowisku słonecznym lub półcienistym.

Piwonie drzewiaste sadzimy w taki sposób, by nasady pędów zostały przykryte ziemią - czyli około 10-12cm głębiej niż rosły w doniczce. Ponieważ młode  rośliny mają ubogi system korzeniowy - zalecamy sadzenie pod kątem 45 stopni, aby piwonie prawidłowo zakorzeniły się na stałym miejscu i zdrowo rosły.

Młode sadzonki należy na zimę okopczykować aby nie zmarzły.

Zakorzenianie piwonii drzewiastych trwa około dwóch sezonów wegetacyjnych.

Patrz rysunek poniżej.

Pachnące kwiaty co roku !

 

Piwonie drzewiaste po posadzeniu (nim zaadoptują się na nowym miejscu) - mogą być kapryśne. Może się to objawiać zmianą koloru, a nawet zmianą kształtu kwiatów.Kwiaty młodych roślin mogą mieć niewiele płatków, nawet u odmian pełnych. Nie należy się tym martwić, gdyż jest to naturalne u tego gatunku.
Okres adaptacyjny trwa około 3 sezonów. Po tym czasie zaprezentują całą swą urodę.
W pierwszym roku po posadzeniu, nie należy dopuścić do zakwitnięcia - korzenie są mocno zredukowane i nie nadążą wykarmić tak dużych kwiatów. Nie należy stosować często nawożenia. Wystarczy jeden raz w sezonie (najlepiej po kwitnieniu) zasilić niewielką dawką nawozów zawierających potas i fosfor. Jeśli otrzymują regularnie naturalny nawóz bądź kompost -  sztuczne nawożenie jest zbędne.

Poza tym są bardzo odporne na choroby, szkodniki, okresowe susze, a także wytrzymałe na nasze zimowe warunki klimatyczne (do -29 stopni C).

Piwonie drzewiaste dobrze zimują w naszym klimacie i nie muszą być zabezpieczane przed mrozem. Jedynie młode rośliny w zimniejszych rejonach kraju warto obsypać kopczykami ziemi, które ochronią nasady krzewów. Nawet jeśli wierzchołki pędów przemarzną, wiosną po przycięciu wyrosną nowe.
Piwonie drzewiaste nie muszą być przycinane. Wiosną należy jedynie usunąć pędy, które są suche.

Warto wiedzieć: Piwonie drzewiaste najlepiej rozmnażać przez odejmowanie odrostów, które pojawiają się dosyć skąpo, dlatego rośliny są bardzo drogie. Tańszą i szybszą metodą jest szczepienie na podkładkach, jednak tak otrzymane rośliny często są krótkowieczne.

Przedmiotem sprzedaży są sadzonki z gołym korzeniem uzyskane przez podział roślin matecznych jedno- lub kilku-pędowe w zależności od odmiany. 

 


  Posiadają dobrze wykształcony system korzeniowy.


Sadzonki są zahartowane, można od razu wysadzać na miejsce stałe. Nie przechowywać w ciepłym miejscu.