Ognista kula
Trzmielina Oskrzydlona 'FIRE BALL'
Euonymus alatus 'Fireball'
Rzadko spotykana odmiana dekoracyjna za sprawą jesiennego wybarwienia liści - sprawia wrażenie ''płonącego krzewu''.

W Polsce ten ognisty krzew dorastający do 1,5 metra wysokości i podobnej szerokości to jeszcze unikat !!!

Ma bardzo ładną, regularną, kulistą i gęstą koronę.

Obsypany jest dekoracyjnymi, różowymi, dość dużymi owocami, w środku których znajdują się pomarańczowe nasiona; są one przysmakiem dla ptaków.

Liście przebarwiają się jesienią na ognisty, intensywnie czerwony kolor.

Jest ozdobny cały rok !!!
Sadzić w miejscach eksponowanych !!!

Nawet zimą roślina wygląda ciekawie, dzięki listwom korkowym na pędach.

Może być uprawiana w zaroślach, krórych prawdziwą ozdobą staje się jesienią, ale chyba najpiękniej wygląda rosnąc samotnie i promieniując wokół czerwienią liści i owoców.
Można ją także z powodzeniem wykorzystać jako tło dla barwnych rabat kwiatowych. Dobrze komponuje się z trawami ozdobnymi, drzewami i krzewami zimozielonymi oraz z krzewami o innym niż one ubarwieniu, np. żółtym jak pęcherznica Luteus.
Spośród krzewów zimozielonych jako sąsiedztwo dla niej polecić można jałowce i sosny, a z grupy traw ozdobnych rosplenicę, molinię, haklonechloe Aureola i miskanta chińskiego. Bardzo efektownie wygląda w kompozycji z fioletowym i niebieskim, np. astrami nowobelgijskimi oraz pięknotką z jej orginalnymi koralami. W kompozycji z drzewami śmiałe zestawienia powstają z brzozami o śnieżnobiałej korze.

Wymagania:
- lubi słoneczne, ewentualnie półcieniste stanowisko, potrzebne do pięknego wybarwienia liści,
- preferuje glebę żyzną i wilgotną, ale dość dobrze znosi suszę,
- odporna na choroby i szkodniki,
- roślina bardzo mrozoodporna.
Nie wymaga przycinania- ma piękny naturalny pokrój!!!
Nadaje się na bonsai.





Oferowane sadzonki ukorzenione są w pojemnikach 2-litrowych, mają wysokość około 15-30cm.
Poniżej aktualne zdjęcie roślin.
