Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Albicja jedwabista ROSEA Albizia julibrissin Jedwabne perskie drzewo - nasiona 5 szt.

Dostępność:

Jedwabne perskie drzewo...

Albicja jedwabista ROSEA 

Albizia julibrissin

Obejmujące swym zasięgiem występowania tereny od Iranu na wschód do Chin zrzucające liście atrakcyjne drzewko wydające latem kwiaty o długich pręcikach barwy ciemnoróżowej, wyglądające jak jedwabne nici, które są najefektowniejszym elementem budowy kwiatów. Kwiaty są wonne. Kwitnie przez całe lato.

Liście są podwójnie pierzaste 45 cm długości i 25 cm szerokości, przypominają duże wachlarze; na noc składają się do snu, rano otwierają, stąd również nazwa potoczna - 'drzewo senne'. 

To często nie dorastająca do 1,8 m wysokości i obficie kwitnąca roślina, ale w idealnych warunkach przybiera formę małego  na około 5 m drzewka o płaskiej koronie i bujnym, pierzastym ulistnieniu.

W uprawie pojemnikowej kwitną już 1-1,5-metrowe okazy.


Rady ogrodnika:

- rośliny są łatwe w uprawie,

- preferują ciepłe stanowiska i dobrze rosną w dużych pojemnikach,

- ich główne wymagania to ciepłe i wilgotne lato oraz osłonięte miejsca,

- Ph podłoża nie ma znaczenia, ważne tylko, aby było przepuszczalne,

- lubią cięcie korygujące, które najlepiej wykonywać wiosną,

-  można zaryzykować uprawę w gruncie w zachodniej części kraju, gdyż wytrzymuje spadek temperatury do -25'C, ale tutaj jednak warunek dobrze osłoniętego stanowiska i zabezpieczania roślin na zimę - to priorytet.

 

Wysiew nasion: można spokojnie kupować nasiona i wysiewać, bo długo utrzymują one zdolność kiełkowania (nawet do kilkudziesięciu lat).

Wystarczy włożyć je do ciepłej wody i postawić na kaloryferze na około 48h. Można sobie pomóc i użyć papieru ściernego, aby zetrzeć grube skorupki. Wysiewy najlepiej zrobić pojedynczo do małych doniczek, bo siewki nie lubią przesadzania.

W naszej ofercie 5szt. nasion Albicji.