Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Bazylia właściwa mieszanka odmian - nasiona - 0,5 g Ocimum basilicum

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 2,78 zł / szt. 3,00 zł / szt.
Bazylia właściwa mieszanka odmian - nasiona - 0,5 g

Ocimum basilicum


Bazylia jest cenną rośliną przyprawową, którą można uprawiać w ogrodzie i na kuchennym oknie.Roślina jednoroczna, osiaga wysokość 30-40 cm,
 o aromatycznych, dekoracyjnych, wierzchołkowych liściach i kwiatostanach barwy purpurowej. Okres kwitnienia przypada od czerwca do września.

Bazylia tajska różni się znacznie od tej, którą możemy spotkać w Europie. Charakteryzuje się bardziej korzennym, intensywniejszym smakiem. Listki tej odmiany bazylii są małe  w przeciwieństwie do tych, które występują  w Europie.Bazylię najlepiej dodawać  do sałatek i zup, duszonych warzyw oraz twarożku.
Można również nacierać zielem mięsa przed dalszym przyrządzaniem.
Niezastąpiony składnik prawie wszystkich włoskich dań, świetnie komponuje się z makaronem i pomidorami, to główny składnik pesto.Działanie: poprawia trawienie i ułatwia przyswajanie pokarmu – działa przeciwskurczowo, pobudza wydzielanie soku żołądkowego, działa słabo wiatropędnie przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Powszechnie uważa się, że działa przeciwdepresyjnie, poprawia nastrój i dodaje sił (ma działanie podobne do melisy). Stosuje się w łagodnych zaburzeniach trawiennych, wzdęciach, przy niedoborze soku żołądkowego.Uprawa w kulturach mieszanych jest naturalnym sposobem na ochronę roślin przed szkodnikami. Bazylia posadzona obok pomidorów chroni je przed gąsienicami i innymi szkodnikami. Odstrasza także owady: rosnąc w grupie roślin ociera się o nie swoimi liśćmi i uwalnia olejki eteryczne, które je odstraszają.
Spełnia także walory ozdobne.

Wysiew:

Nasiona wysiewać na poczatku kwietnia do skrzynek, na palety lub w maju wprost na miejsce stałe. w temp. 20-25°C.
Wschody następują po 7-14 dniach. Na miejsce stałe należy wysadzać w drugiej połowie maja w rozstawie 20x30 cm.
Wymaga gleby przepuszczalnej, żyznej, oczyszczonej z chwastów oraz miejsc słonecznych i osłonietych od wiatru.


W naszej ofercie 0,5 g nasion bazylii.