Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Budleja Dawida MOONSHINE 'Buddma' Buddleja davidii /C3

Dostępność:
w produkcji
Nowa o złotych liściach...

Budleja Dawida MOONSHINE

Buddleja davidii

Interesująca odmiana budlei o złocistych liściach efektownie kontrastujących z fioletowymi kwiatami, a na dodatek intensywnie pachnąca !


Nie bez powodu odmiana ta należy do najchętniej uprawianych krzewów. Jest to jeden z nielicznych krzewów, obsypany kwiatami u schyłku lata.

Długie i wysmukłe kwiatostany budleji Dawida są prawdziwą ozdobą krzewu od lipca aż do pierwszych przymrozków. Niezwykle efektowne kwiatostany zebrane są w długie do 30 cm kłosowate wiechy, które pojawiają się na wierzchołkach pędów tegorocznych, a ich intensywny zapach zwabia setki motyli, które zbierają z nich nektar.

Z tego też względu krzew ten w wielu krajach zwany jest motylim krzewem.

Budleja jest niedużym krzewem o luźnym pokroju, dorastającym do 1 m wysokości. Ma bardzo dekoracyjne, wyraźnie złocistożółte liście, które nawet poza okresem kwitnienia zdobią krzew, a podczas kwitnienia kontrastują efektownie z fioletowymi kwiatostanami !

Budleje nadają się do nasadzeń w małych ogrodach i na działkach, ze względu na coroczne cięcie odnawiające. Można je także z powodzeniem uprawiać w dużych donicach na balkonach lub tarasach.

Na rabatach bylinowych najczęściej wykorzystywane są jako niezwykle atrakcyjne tło dla innych roślin.

Uprawiane pojedynczo na eksponowanym stanowisku w otoczeniu bylin lub niskich krzewów jak np. pięciornik krzewiasty, tawuły japońskie, róże rabatowe czy okrywowe - tworzą grupę o niezwykłym, romantycznym charakterze. 

Warunki uprawy:

- lubi stanowisko słoneczne, półcieniste, zaciszne,

- gleby o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyzne, przepuszczalne i wilgotne,

- doskonale znosi warunki miejskie,

- ze względu na swą niską mrozoodporność, na zimę wymaga okrycia nasady pędów np. liśćmi lub korą,

- każdego roku wiosną (w marcu- kwietniu), po rozgarnięciu kopczyków, pędy krótko przycinamy na wysokości 10-20 cm nad ziemią, a rośliny zasilamy nawozami wieloskładnikowymi, wyrastają wtedy nowe, silne pędy, które w tym samym roku obficie pokrywają się kwiatami.

 

W naszej ofercie rośliny ukorzenione w pojemnikach 3-litrowych.