Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Dabecja kantabryjska ATROPURPUREA Daboecia cantabrica /P12

Dostępność:
Długo kwitnie...
Dabecja kantabryjska ATROPURPUREA
Daboecia cantabrica
 
 
W stanie naturalnym występuje na terenach wrzosowatych wybrzeży atlantyckich od Irlandii po Portugalię. To niespotykana jeszcze u nas zimozielona krzewinka, dorastająca do około 40 cm wysokości. Wartościowa z uwagi na długi okres kwitnienia. Kwitnie od lipca do października.Pędy ma cienkie, owłosione, wznoszące się do góry. Listki waskie, lancetowate, ułożone skrętolegle, z wierzchu ciemnozielone i błyszczące, od spodu biało omszone. Kwiaty dzwonkowate, bardzo dekoracyjne, purpurowe, zebrane w wierzchołkowe grona. Roślina miododajna.

 
Najlepiej prezentuje się w grupach jako roślina okrywowa. Stosowana do kompozycji w ogrodach skalnych, na balkonach, tarasach, przy oczkach wodnych. Doskonale nadaje się na wrzosowiska. Pięknie prezentuje się również w różnego rodzaju pojemnikach w kompozycji z roślinami sezonowymi lub niskimi bylinami.

 
Warunki uprawy:
Wymaga stanowisk zacisznych, słonecznych lub półcienistych oraz gleb kwaśnych, umiarkowanie wilgotnych i próchnicznych. Dabecja nie jest dostatecznie mrozoodporna, dlatego może być stosowana na wrzosowiskach w najcieplejszych rejonach kraju okryta gałązkami iglastymi.
Wiosną należy przycinać w celu rozkrzewienia i utrzymania zwartego pokroju krzewinki.
 
W naszej ofercie krzewinki ukorzenione w pojemnikach o średnicy 12 cm.
Poniżej przykładowa sadzonka w kwietniu.