Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Kora ogrodowa - paleta (25 worków)

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 479,67 zł / szt. 590,00 zł / szt.

Kora sosnowa
jest materiałem do ściółkowania, powszechnie stosowanym w ogrodach. Charakteryzuje się estetycznym wyglądem oraz walorami użytkowymi. Kora sosnowa to jeden z najpopularniejszych materiałów do ściółkowania gleby pod roślinami.

Kora sosnowa posiada właściwości zakwaszające. Doskonale nadaje się do podsypywania pod roślinami kwasolubnymi, jak różaneczniki, azalie i iglaki.

Ściółkowanie to przykrywanie powierzchni gleby pomiędzy roślinami warstwą materiału organicznego lub nieorganicznego. Przy ściółkowaniu bardzo ważne jest żeby dany materiał używać w odpowiednim czasie i w odpowiedniej ilości. Ściółkowanie gleby w ogrodzie przynosi wiele korzyści, takich jak zapobieganie wyrastaniu chwastów, zmniejszenie wyparowywania wody z gleby i zapewnienie walorów estetycznych. Jednym z materiałów najczęściej wykorzystywanych do ściółkowania jest kora sosnowa. Jej popularność wynika nie tylko z estetycznego wyglądu, ale przede wszystkim z jej właściwości. Możliwość zastosowania kory w różnej formie np. przekompostowanej, pozwala wykorzystać ją jako podłoże.

Najważniejsze zalety kory sosnowej

charakteryzuje się wolniejszym rozkładem

bardzo estetyczna

dostępna w formie świeżej i przekompostowanej

zawiera mniej negatywnych dla roślin patogenów

doskonała do ściółkowania roślin, szczególnie kwasolubnych

w formie przekompostowanej może stanowić doskonałe podłoże organiczne

poprawia strukturę podłoża

pomaga utrzymać kwaśny odczyn podłoża

przepuszczalna

ogranicza występowanie niektórych grzybów chorobotwórczych

Odpowiednim terminem ściółkowania z pewnością będzie okres wiosenny, kiedy podłoże jest zasobne w wilgoć, a chwasty są jeszcze w uśpieniu. Pamiętajmy o oczyszczeniu i spulchnieniu podłoża przed przykryciem korą. Warstwa kory nie powinna być cieńsza niż 5 cm oraz nie przekraczać grubości 10 cm.

 

W naszej ofercie paleta kory średniej (25 worków 90l) wraz z transportem