Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Japońskie Drzewo Rodzynkowe Howenia słodka Hovenia dulcis - nasiona 5szt.

Dostępność:

Japońskie Drzewo Rodzynkowe

Howenia słodka Hovenia dulcis

Nazywana jest potocznie "Japońskim drzewem rodzynkowym". Występuje we wschodniej części Azji ograniczając swój zasięg pasmem Himalajów, gdzie można ją spotkać do wysokości 2000 m.n.p.m.

W naszych warunkach również można spróbować uprawy tej intrygującej rośliny, która zapewne zaciekawi kolekcjonerów rzadkich okazów roślin.

Jest drzewem owocowym i ozdobnym osiągającym w naturalnych warunkach 15 metrów wysokości, w naszym klimacie będzie małym drzewkiem. Liście dekoracyjne, duże, sercowate, osiągające do 20cm długości, ładnie przebarwiają się jesienią. Kwitnie latem, kwiatostany w baldachach - białe, pachnące i miododajne. Rodzi niezwykłe owoce przypominające kształtem jagody, czarno-fioletowe, bardzo słodkie, mięsiste, zbliżone smakiem do rodzynek. Stąd też wywodzi się potoczna nazwa tej rośliny.

Warto wiedzieć: używana jest od ponad 500 lat w medycynie chińskiej m.in. na zatrucia alkoholowe, kaca jak i na uzależnienia. W Japonii Howenia znana jest również ze swoich właściwości zdrowotnych, dlatego od wieków stosuje się ją w celu ochrony wątroby. Roślinę wykorzystuje się także na stłuczenia lub zapalenie wątroby. Howenia ma także właściwości moczopędne oraz gaszące pragnienie.

Ekstrakt z nasion, gałązek i młodych liści może być używany jako substytut miodu.Rady ogrodnika:

- Preferuje stanowiska w lekkim cieniu lub słońcu. Podłoże piaszczyste o odczynie pH 6.6 - 7.8 (obojętne do lekko zasadowego), przepuszczalne.

- Można przycinać i formować.

- Jest mrozoodporna do strefy klimatycznej 5 - ale młode rośliny należy na zimę okrywać.

W naszej ofercie 5szt nasion tego niezwykłego krzewu.