Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Kalina białojagodowa WINTERTHUR Viburnum nudum - 10szt. nasion

Dostępność:
KOLEKCJA LIMITOWANA
Cena netto: 2,78 zł / opak. 3,00 zł / opak.

Wielobarwne korale...

Kalina białojagodowa WINTERTHUR

Viburnum nudum

Nowa, niezwykle efektowna odmiana kaliny o horyzontalnym układzie gałęzi ozdobna szczególnie jesienią za sprawą kolorowych owoców i liści.

Pochodzi z Ameryki Północnej; dorasta do około 2 metrów wysokości przy nieco mniejszej szerokości, co w połączeniu z pagodowym ułożeniem pędów daje bajeczny efekt - szczególnie w czasie kwitnienia, które trwa stosunkowo długo, od późnego maja nawet do lipca!

Kwiaty zebrane w baldachy mają barwę początkowo śnieżnobiałą, z czasem jednak ich kolor zmienia się - płatki stopniowo lekko różowieją.


Po kwitnieniu wykształcają się efektowne owoce - korale zmieniające kolor od białych po zielone, różowe, aż do granatu, które są też atrakcyjne dla ptaków.

Błyszczące liście na długo przed opadnięciem przybierają kolor intensywnie czerwony, stanowiąc niesamowity kontrast kolorystyczny z owocami mającymi barwę jasnoróżową, przechodzącą w ciemny granat.

To cenny krzew do nasadzeń w ogrodach przydomowych. Jako pojedynczy akcent kolorystyczny na tle trawnika i otaczającej zieleni, będzie prezentować się bardzo okazale. Ciekawe zestawienia powstaną z krzewami o srebrnych liściach, np. rokitnikami czy oliwnikami. Z roślinami o żółtym zabarwieniu listowia zestawienia będą bardzo ciepłe i bajecznie kolorowe szczególnie jesienią. 

To idealna ozdoba do ogrodów japońskich, rustykalnych, leśnych czy naturalnych.


Rady ogrodnika:

Roślina lubi stanowiska słoneczne i półcieniste.

Jest łatwa w uprawie i niewymagająca.

W razie potrzeby można przycinać, najlepiej w połowie lata po kwitnieniu.

Odporna na mróz.

 

W naszej ofercie 10 szt. świeżych nasion.