Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

32 20 10 563

Karłowa azalia japońska BIAŁO-RÓŻOWA 'Karmesina Rosea' Japanese azalea P11/20cm

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 15,74 zł / szt. 17,00 zł / szt.

Karłowa azalia japońska BIAŁO-RÓŻOWA 'Karmesina Rosea'

japanese azalea

Azalie japońskie są zwartymi krzewinkami okrywowymi o regularnym, poduchowatym pokroju z olśniewającymi, wiosennymi kwiatami. Swoim pięknem urzekają, warto więc posadzić je w pobliżu miejsc wypoczynku lub nad wodą.

Miniaturowe, gęsto rozgałęzione krzewy pochodzące z Japonii dorastające do 40 cm szerokości i 80 cm wysokości po 10 latach. Młode pędy mają pokryte rudawymi włoskami. Listki częściowo zimozielone (ilość liści zimujących zależy od surowości zimy). Kwiaty dzwonkowate do 4 cm średnicy, od różowych i różowolila do pomarańczowych lub czerwonych. Kwiaty występują w niezliczonej ilości po 1-3 na wierzchołkach pędów. Wiosną urzekają kwitnieniem tworząc efektowne barwne kule.

Odmiana ta dzięki swoim miniaturowym rozmiarom znajduje zastosowanie w wielu aranżacjach ogrodowych. Bardzo dobrze prezentuje się na wrzosowiskach, sadzona w grupach z roślinami o niskim wzroście, przy oczkach wodnych oraz w ogrodach skalnych i japońskich. Ciekawie prezentuje się w zestawieniu z karłowymi iglakami, płożącymi bylinami lub innymi roślinami z rodziny wrzosowatych. Wykorzystywana jest do obsadzeń pojemników, zimą przenoszonych w zaciszne miejsce.

Azalie najładniej wyglądają sadzone w niewielkich, jednokolorowych lub różnobarwnych grupach. Sadzić w odstępach co 50-70 cm.

Warunki uprawy:

Wymagają stanowisk półcienistych lub słonecznych oraz gleb kwaśnych, umiarkowanie wilgotnych i próchnicznych. Odporne na mróz do -26'C.

 

W naszej ofercie rośliny o wysokości ok. 20 cm w pojemnikach 1-litrowych.

Poniżej przykładowe sadzonki podczas kwitnienia.