Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Malwa, Prawoślaz ŻÓŁTA Altcea rosea - 0,5g nasion

Dostępność:

Wysokie kwiaty z babcinego ogródka...

Malwa pełna żółta - 0,5g nasion

Altcea rosea

Malwy ogrodowe są ulubionymi kwiatami wiejskich ogrodów. Ich kolorowe, pełne kwiaty pojawiają się od lipca do września na pędach sięgających nawet 2,2m wysokości; mogą mieć kolor różowy, malinowy, purpurowoczerwony, żółty lub biały. Pęd kwiatostanowy wyrasta z rozety liści rozkwitając stopniowo od dołu ku górze, co wydłuża okres kwitnienia.

Liście malwy są matowe, o szorstkiej, przypominającej krepinę powierzchni.

Malwy najlepiej uprawiać w grupach. Ze względu na swój wiejski charakter, świetnie pasują do ogrodów rustykalnych. Dobrym miejscem do ich uprawy, podkreślającym malowniczość tych kwiatów są pergole, płoty i ściany domów, najlepiej o południowej ekspozycji, gdzie znajdą dużo słońca, ciepło i osłonę przed wiatrem. Malwy ogrodowe można też z powodzeniem uprawiać na rabatach, np. sadząc w grupach, jako barwne akcenty na tylnym planie lub na tle krzewów ozdobnych.

Ze wzgledu na wysokość, urok kwiatów i ich czyste barwy malwy znakomicie nadają się na kompozycje z innymi roślinami. W towarzystwie starych, pełnych odmian róż przywołują wrażenie sielskie i romantyczne zarazem, ale najkorzystniejszym sąsiedztwem są inne rośliny typowe dla wiejskich ogródków jak płomyk wiechowaty, rudbekia i złocień.

Rady ogrodnika:

- byliny bardzo łatwe w pielęgnacji,

- lubią dużo słońca,

- podłoże zasobne, przepuszczalne,

- sadzić w odstępach co 40-50cm,

- po zakończeniu kwitnienia malwy ściąć nieco ponad rozetą liści, co sprawi, że w następnym roku zakwitną znowu.

 

W naszej ofercie 0,5 g nasion malwy pełnej.

 

Wysiew: maj - czerwiec.