Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

32 20 10 563

Mieszanka regenerująca - nasiona (20g) na kiełki

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 2,29 zł / szt. 2,40 zł / szt.
Mieszanka regenerująca: 
nasiona (20g) na kiełki  

 
Kiełki nasion i młode siewki roślin są źródłem najcenniejszych dla organizmu człowieka składników odżywczych, mikroelementów, białka. W czasie kiełkowania zgromadzone w nasionach składniki odżywcze pod wpływem wilgoci, temperatury, a przede wszystkim enzymów ulegają przemianom w związki łatwo i szybko przyswajalne przez organizm. 

Sposób przygotowania

Oferowana mieszanka nasion to mieszanka zawierająca nasiona gorczycy, kończyny, rzeżuchy, rzodkiewki i szczypiorku, których kiełki odznaczają się wybitnymi właściwościami wzmacniającymi regulujących prace organizmu.
Mieszanka jest bogatym źródłem witaminy C oraz łatwo przyswajalnego magnezu i potasu.Produkcje kiełków najlepiej prowadzić na kiełkownicy. Wypukane nasiona namoczyć na 3-6 godz w ciepłej przegotowanej wodzie a następnie równomiernie rozłożyć na siatce naczynia do produkcji kiełków. Dolać wody do dolnego poziomu siatki i dbać o jej uzupełnianie i wymianę jednocześnie przez kolejne kilka dni zraszać nasiona. Kiełki można także produkować w słoiku. Wypukane nasiona nasypać do czystego słoika i zalać na kilka godzin wodą. Następnie wodę zlać i nasiona przepłukać nakryć słoik gazą obwiązać i ustawić w ciepłym nienasłonecznionym miejscu. Kiełki przepłukiwać i zlewać wodę dwa razy dziennie. Po 4-5 dniach kiełki są gotowe do spożycia  


W naszej ofercie 20g nasion na kiełki wraz instrukcją przygotowania