Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Pięciornik krzewiasty MARIAN RED ROBIN 'Marrob' Potentilla fruticosa /C2 *1

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 17,59 zł / szt. 19,00 zł / szt.

Intensywnie czerwone kwiatki przez całe lato...

Pięciornik krzewiasty MARIAN RED ROBIN 'Marrob'

Potentilla fruticosa

Nowa, ciekawa kolorystycznie odmiana o krwistoczerwonych kwiatach, które zachowują intensywne wybarwienie niezależnie od nasłonecznienia i temperatury - najlepiej ze wszystkich czerwonych odmian gatunku. Ma niski, rozłożysty pokrój, dorasta do 50 cm wysokości i 80-100 cm szerokości.

Wartościowa odmiana o wyjątkowym wśród pięciorników zabarwieniu kwiatków....bo krwistoczerwonym.

Jest rośliną nie tylko trwałą, ale także niezwykle ozdobną, dzięki licznym, długo kwitnącym kwiatom, którymi krzew obsypany jest jak barwnym konfetti. Bardzo wdzięczne czerwone kwiatki zachowują intensywne wybarwienie niezależnie od nasłonecznienia i temperatury.

Kwitnie niemal przez cały sezon, bo od maja do października i z tego też względu nadaje się do różnorodnego wykorzystania w zestawieniach ogrodowych.

Na rabatach bylinowych tworzy trwałe struktury zielonych pędów i wzbogaca ich kwiatową różnorodność na długi czas. Można je posadzić przed wysokimi krzewami zarówno liściastymi jak i iglakami, wówczas wyglądają jak barwne kobierce rozesłane u ich stóp. Ze względu na niewielką wysokość, zarośla pięciornika idealnie nadają się do podkreślenia obrzeży rabat lub granic ogrodu. Również uprawiane w donicach, udają się i kwitną przez długie lata. Bardzo atrakcyjne, a ponadto zupełnie niewymagające są aranżacje z tawułą lub berberysem.

Rady ogrodnika:

- łatwy w uprawie, szybko rośnie, nawet do 30 cm rocznie,

- wszystkie gleby przepuszczalne,

- rzadko atakowany przez szkodniki,

- coroczne wiosenne cięcie korzystnie wpływa na ładny pokrój krzewu, zdrowotność i obfite kwitnienie,

- mrozoodporny.

 Oferowane sadzonki mają wysokość ok. 20 cm, są ukorzenione w pojemnikach 2-litrowych, co gwarantuje dobrze rozwinięty system korzeniowy i pewność, że sadzonka przyjmie się w każdym ogrodzie.