Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Słoneczniczek szorstki Heliopsis helianthoides /C2-C3 *1K

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 9,26 zł / szt. 10,00 zł / szt.
Słoneczniczek szorstki
Heliopsis helianthoides
 

Złociste kwiaty tego wysokiego, bylinowego słoneczniczka wywierają silne wrażenie we wszelkich kompozycjach ogrodowych. To okazała, długowieczna  bylina z rodziny astrowatych, osiągająca do 150 cm wysokości. Liście ma ozdobne, ciemnozielone, piłkowane, szorstko owłosione.Kwitnie od lipca do października. Kwiaty mogą być pojedyncze, półpełne lub pełne, osadzone pojedyńczo lub zebrane w luźne wiechy.

Mają złotożółtą barwę i średnicę dochodzącą do 10 cm.


Heliopsis to bylina rabatowa, niezastąpiona na kwiat cięty. Po ścięciu długo zachowuje świeżość w wazonie, kwiaty ścięte w pełni kwitnienia można również  zasuszyć i wykorzystać do zimowych bukietów.

Dobrze wygląda w ogrodach w stylu wiejskim i naturalnym. 

Znakomicie może zastąpić nawet żywopłot !!!

W kompozycjach ogrodowych słoneczniczki tworzą harmonię z kwiatami w rodzaju dzielżanu, jednorocznych słoneczników oraz brązowymi i fioletowymi liśćmi, jak u perukowca, purpurowej leszczyny i większych berberysów.

 Ciekawe, kontrastowe kompozycje powstają z niebieskimi i fioletowymi kwiatami jak u ostróżki, budleji, przegorzanu, szałwii czy przetacznika.

 Odpowiednimi sąsiadami dla słoneczniczka są również  większe trawy np. miskant oraz krokosmie, które dodadzą kompozycji ognistych barw.


Warunki uprawy:

- łatwa w uprawie bylina, akceptuje różne gleby, ale na co najmniej przeciętnie żyznych, przepuszczalnych i wilgotnych będzie pięknie rosła i obficie kwitła,

- lubi spółcieniste,

- warto usuwać przekwitłe kwiatostany, ponieważ dzięki temu przedłuża się kwitnienie rośliny,

- najlepiej prezentuje się w większych grupach,

- roślina jest całkowicie mrozoodporna.

W naszej ofercie byliny ukorzenione w 2-3-litrowych pojemnikach.