Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Tunel foliowy szer. 3m

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
  • Długość
Cena netto: 1 092,68 zł / szt. 1 344,00 zł / szt.

 

Tunel foliowy ogrodowy

Tradycyjna uprawa warzyw, owoców i kwiatów na otwartym obszarze ma jedną istotną wadę. Rośliny narażone są na zróżnicowane, czasami ekstremalne, warunki pogodowe. To powoduje, iż sezon wzrostu jest ograniczony.
 
Od momentu wprowadzenia szklarniowej uprawy roślin możliwe stało się przedłużenie okresu kultywacji do nawet całego roku kalendarzowego.
 
Tunele foliowe, ogrodowe, ogrodnicze i szklarnie neutralizują wpływ warunków pogodowych, takich jak niskie temperatury, silny wiatr, duży opad deszczu, duży opad śniegu czy grad.
 
System uprawy szklarniowej zapewnia systematyczną kontrolę klimatu panującą wewnątrz konstrukcji. Systemowe rozwiązania stosowane w tego typu konstrukcjach to między innymi nawadnianie, nawożenie oraz inne powodujące osiąganie dobrych wyników wzrostu upraw w mikroklimacie tunelu czy szklarni. Koncepcja intensywnej uprawy, która jest celem uprawy szklarniowej, zwiększa do maksimum wydajność i zbiory. Produkcja szklarniowa stała się przemysłem technologicznym. Stosuje się zaawansowane technologicznie urządzenia wspomagające proces uprawy. Celem jest osiągnięcie jak największych zbiorów i poprzez to zysku.
 
 

Wymiary elementów zestawu:

  • Długość: 2,50m

    (dostępne również następujące długości:3,75; 5,00; 6,25; 7,50; 8,75 m)

  • Szerokość: 3,00m
  • Wysokość: 2,00m
  • Powierzchnia w podstawie: 7,50m2


4 profesjonalne rady jak używać tunele foliowe:

* Poznaj swój lokalny klimat

Jest bardzo istotne aby zaplanować rodzaje roślin i warzyw adekwatnie do klimatu jaki panuje w Twojej okolicy.

* Przedłuż sobie kalendarz

Lekka, luźna gleba nagrzewa się szybciej niż ciężka i zwarta. Nagrzej ziemię dodając materii organicznych aby ją rozluźnić.

* Pokonaj gorąco

Lato obfituje w bardzo intensywne gorąco które wysusza rośliny. Aby tego uniknąć, ochłodź ziemię rozdrobnionym słomianym kompostem  albo inna organiczną materią umieszczając ją w zagłębieniach w celu utrzymania wilgoci. Innym sposobem jest zacienienie miejsc nasłonecznionych.

* Unikaj szronu i mrozu

Przy krótkich sezonach ze szronem i mrozem najłatwiejszym sposobem jest osłonięcie roślin, aby utrzymać je w cieple. Pamiętaj o ochronie także w ciepłe słoneczne dni aby uniknąć przegrzania i przesuszenia roślin.