Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Wawrzynek tangucki Daphne tangutica C5/40cm

Dostępność:
WYSPRZEDANE

Odporny...

Wawrzynek tangucki

Daphne tangutica

Wyjątkowo rzadka roślina, coś dla koneserów i kolekcjonerów - to wiecznie zielony krzew o dekoracyjnych liściach i wonnych kwiatach z purpurowym odcieniem pochodzący z północno-zachodnich Chin.

 Jest niskim, odpornym na mróz krzewem o grubych pędach i krzewiastym pokroju osiągającym do 100 cm wysokości i podobnej szerokości.

Liście ma zimozielone, siedzące, długie, lancetowate, skórzaste. 

Niezwykłą ozdobą krzewinki są kwiaty zebrane w główkach na szczytach pędów, różowe o intensywnym  zapachu.

Ten wawrzynek kwitnie od kwietnia do czerwca.

Owoce zawiązują się sporadycznie, początkowo są żółtawobrunatne, później czerwonawobrunate.

 

Rabatowe aranżacje wydadzą się jeszcze wspanialsze, gdy otaczać je będzie wonna aura. Wybierzmy wawrzynek wonny , którego warto mieć w swoim  ogrodzie - jest ozdobny cały rok dzięki atrakcyjnym, zimozielonym liściom, a gdy zakwitnie, wniesie kolor i zniewalający zapach. Z tego też względu warty jest rozpowszechniania w naszych ogrodach.

 Zadziwiająco i efektownie prezentuje się w ogrodach żwirowych, na nasłonecznionych  skalniakach, jako obwódki rabat oraz jako roślina okrywowa w reprezentacyjnej części ogrodu. Stosowany jest często na niskie żywopłoty, jako pierwsze piętro w nasadzeniach ogrodowych, do nasadzeń naturalistycznych, oraz do zadarniania skarp. Nadaje się też do sadzenia w pojemnikach na balkonach i tarasach.

Sadźmy go w dużych skupiskach, np. wzdłuż ścieżek lub przy wejściu do domu, wówczas będziemy mieć wiele okazji do napawania się wonią jego kwiatów.


Rady ogrodnika:

Krzew lubi stanowiska słoneczne, ciepłe, gleby wapienne (!), przepuszczalne, gliniaste, próchnicze.
Źle rośnie w miejscach bardzo cienistych na glebach zimnych i wilgotnych. 

Na zimę okrywać gałęziami iglastych, u młodych krzewów warto usypywać kopczyki ze ściółki w obrębie systemu korzeniowego.


W naszej ofercie rośliny o wysokości ok. 40 cm w 5-litrowych pojemnikach.