Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Wiciokrzew Maacka Suchodrzew Lonicera maackii - nasiona 10szt

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 2,78 zł / szt. 3,00 zł / szt.

Niezwykle wytrzymały...

Wiciokrzew Maacka

Suchodrzew

Lonicera maackii

Niezwykle malowniczy krzew o gęstym ulistnieniu i ładnym pokroju dorastający do 2-3 m wysokości. Ozdobny zarówno z wcześnie rozwijających się lancetowatych liści, jak również z licznych, dekoracyjnych, białych kwiatów ułożonych  parami, które rozwijają się od maja do czerwca, roznosząc w ogrodzie subtelną woń. Jest miododajny.

Może być uprawiany w różnego rodzaju pojemnikach, jako ozdoba balkonów, patio i tarasów oraz prowadzony w formie karłowej jako bonsai.

W sierpniu pojawiają się ozdobne, kuliste, czerwone owoce, które długo zdobią krzew i są zimą przysmakiem dla ptaków.

Krzew bardzo efektownie prezentuje się w ogrodach japońskich, a szczególnie jego starsze egzemplarze. Nadaje się także do nasadzeń w ogrodach naturalnych i wiejskich. Ze względu na gęste ulistnienie i mocne krzewienie się, wspaniale nadaje się na żywopłoty naturalne i strzyżone. Sprawdza się także w kompozycjach mieszanych z innymi krzewami ozdobnymi.

Warunki uprawy:

- lubi stanowisko słoneczne lub półcieniste,

- nie ma wymagań co do gleby,

- lubi cięcie i formowanie, które najlepiej jest wykonać po kwitnieniu,

- odporny na susze,

- jest wytrzymały na mrozy.

Wysiew nasion: Nasiona moczyć w wodzie przez 24 godz. Stratyfikować 60-90 dni w temp. 5'C (np. w lodówce). Siać do inspektu lub do gruntu; pikować jednoroczne siewki.W naszej ofercie opakowani 10 szt nasion.