Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Złotokap alpejski PENDULUM Laburnum alpinum C2/30-40cm

Dostępność:

Płaczący...

Złotokap alpejski PENDULUM

Laburnum alpinum
Rzadko spotykana odmiana złotokapu alpejskiego, która w odróżnieniu od pozostałych ma płaczący pokrój, dzięki czemu również poza okresem kwitnienia zwraca uwagę. Dorasta od 2 do 2,5 metra wysokości i około 2 metrów szerokości.
Wytwarza parasolowatą koronę, pędy łukowato wygięte, przewieszające się aż do ziemi.


Niezwykle atrakcyjne małe drzewko warte polecenia ze względu na ładny pokrój, lekko błyszczące, soczyście zielone liście, a przede wszystkim luźno zwisające, jaskrawo złociste kwiatostany, które pojawiają się obficie od maja do czerwca i są niezwykłą ozdobą ogrodu.

 

Złotokap można uformować w postaci łuku, drzewka lub krzewu.

Ze względu na niewielkie rozmiary drzewko nadaje się do uprawy nawet w małych ogrodach, np. w pobliżu tarasu, w przedogródku lub na trawniku, gdzie można bez przeszkód podziwiać jego niezwykłą urodę. Często złotokapy sadzi się w małych grupach, po 2-3 krzewy na tle mieszanych żywopłotów, wtedy wspaniale urozmaicą ciemne tło jaskrawą barwą żółtych kwiatów i liści, a także zostanie wyeksponowana uroda ich bardzo długich gron, które osiągają nawet do 50 cm !

 Małe wymagania siedliskowe sprawiają, że złotokap może być uniwersalnym krzewem i wchodzić w kompozycje w wielu aranżacjach ogrodowych. Jako sąsiedztwo należy wybierać krzewy kwitnące w tym samym czasie, jak np. waigele, kolkwicje chińskie, głóg lub jaśminowiec czy prusznik. Dobrym partnerem dla złotokapu jest także egzotyczny perukowiec purpurowy oraz różne odmiany różaneczników. Bardzo orginalnym i wartym wypróbowania pomysłem jest duża rabata wrzosowiskowa. Malownicze, żółte kwiatostany tworzą na niej piękne akcenty, wznoszące się ponad kobiercem wrzosów i traw ozdobnych.

Uprawa:

- bardzo łatwy w uprawie,

- lubi stanowiska słoneczne i półcieniste,

- zadowoli się każdą glebą ogrodową, nawet słabą lub wapienną,

- toleruje okresowe przesuszenie, ale podłoże w obrębie systemu korzeniowego warto wyściółkować, zabezpieczy to przed nadmiernym odparowywaniem wilgoci z podłoża,

- ma giętkie pędy, które można dowolnie formować i prowadzić, np. po łuku lub w szpalerze,

- roślina mrozoodporna.

 

W naszej ofercie drzewka o wysokości 30-40 cm ukorzenione w 2-litrowych doniczkach.