Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Złotokap zwyczajny - nasiona - 10 sztuk Laburnum anagyroides

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA

Złoty deszcz

Złotokap zwyczajny - nasiona - 10 sztuk

Laburnum anagyroides

Niezwykle atrakcyjne małe drzewko warte polecenia ze względu na ładny, wąski pokrój, grube gałęzie, lekko błyszczące liście, a przede wszystkim luźno zwisające, jaskrawożółte kwiatostany, które pojawiają się obficie od maja do czerwca i są niezwykłą ozdobą ogrodu.

Po przekwitnieniu atrakcją są egzotyczne, brązowe strąki z nasionami, niestety nie są one jadalne !

Złotokap można uformować w postaci łuku, drzewka lub krzewu.

Ze względu na niewielkie rozmiary (5-7m) drzewko nadaje się do uprawy w nawet w małych ogrodach, np. w pobliżu tarasu, w przedogródku lub na trawniku, gdzie można bez przeszkód podziwiać jego niezwykłą urodę.

Często złotokapy sadzi się w małych grupach, po 2-3 krzewy na tle mieszanych żywopłotów, wtedy wspaniale urozmaicą ciemne tło jaskrawą barwą żółtych kwiatów, a także zostanie wyeksponowana uroda ich bardzo długich gron, które osiagają nawet 50 cm !

Małe wymagania siedliskowe sprawiają, że złotokap może być uniwersalnym krzewem i wchodzić w kompozycje w wielu aranżacjach ogrodowych. Jako sąsiedztwo należy wybierać krzewy kwitnące w tym samym czasie, jak np. waigele, kolkwicje chińskie, głóg lub jaśminowiec czy prusznik.

Dobrym partnerem dla złotokapu jest także egzotyczny perukowiec purpurowy oraz różne odmiany różaneczników. Bardzo orginalnym i wartym wypróbowania pomysłem jest duża rabata wrzosowiskowa. Malownicze, żółte kwiatostany tworzą na niej piękne akcenty, wznoszące się ponad kobiercem wrzosów i traw ozdobnych.

Uprawa:

- bardzo łatwy w uprawie,

- lubi stanowiska słoneczne i półcieniste,

- zadowoli się każdą glebą ogrodową, nawet słabą lub wapienną,

- toleruje okresowe przesuszenie, ale podłoże w obrębie systemu korzeniowego warto wyściółkować, zabezpieczy to przed nadmiernym odparowywaniem wilgoci z podłoża,

- ma giętkie pędy, które można dowolnie formować i prowadzić, np. po łuku lub w szpalerze,

- roślina mrozoodporna.


W naszej ofercie 10 sztuk nasion.

Nasiona namoczone przed wysiewem w wodzie do spęcznienia w większości kiełkują bez problemów.