Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Żuraweczka SUNRISE FALLS Heucherella

Dostępność:

Kolorowy akcent

Żuraweczka SUNRISE FALLS

Heucherella

To pierwsza żuraweczka o przewieszającym pokroju i zakorzeniających się pędach. Odmiana atrakcyjna z klonowych liści o barwie limonkowożółtej i czerwonych grubszych smugach wzdłuż nerwu głównego. Jesienią liście nabierają bardziej wyrazistych barw, nawet czerwonych. Bylina dorasta do 20 cm wysokości, przy średnicy około 75 cm. Białe kwiaty ukazują się od maja do września.

Można ją uprawiać na pierwszym planie rabat bylinowych lub jako roślinę obwódkową, gdyż dzieki efektownym liściom zachowuje swój urok także poza okresem kwitnienia. Ze względu na stosunkowo delikatne pędy kwiatowe, dobrym miejscem dla żurawki są też zaciszne skraje zarośli lub stanowiska pod drzewami.


Z powodzeniem daje się włączać w barwne kompozycje nad brzegiem stawu oraz w ogródkach skalnych i na tarasachŻurawki prezentują się też atrakcyjnie z niskimi bylinami i trawami np: bodziszkami, przywrotnikami, funkiami, molinią i kostrzewą siną !


Mogą być sadzone w pojemnikach na balkonach i tarasach jako kontrastowe uzupełnienie sezonowych kompozycji kwiatowych. Nadają się jako rośliny okrywowe do nasadzeń kolorystycznych nawet na dużych powierzchniach !!!

 

Rady ogrodnika:

- łatwa w uprawie,

- lubi miejsca półcieniste,

- gleby humusowe, przepuszczalne,

- odporna na choroby, szkodniki i mróz,

- najlepsze efekty wizualne uzyskuje się sadząc rośliny w grupach.


W naszej ofercie rośliny w pojemnikach 1-litrowych.

Poniżej przykładowa sadzonka w sezonie.