Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Żylistek mieszańcowy 'STRAWBERRY FIELDS' Deutzia hybrida C3/60-80cm

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 18,52 zł / szt. 20,00 zł / szt.

Nowa, cenna odmiana o niezwykle dekoracyjnych kwiatach...

Żylistek mieszańcowy 'Strawberry Fields'

Deutzia hybrida

Żylistek kwitnący niezwykle obficie i długo, tworzy wiosną niezapomniany widok, dlatego warto w swoim ogrodzie mieć ten niewymagający i efektowny krzew, który na pewno zwróci na siebie uwagę w okresie kwitnienia (V-VI).

Kwiaty tego gatunku są najciemniejsze wśród odmian, dwukolorowe  - różowomalinowe, a w miarę przekwitania zmieniają kolor na jasnoróżowy.

Zebrane są w gęste, wiechowate kwiatostany - niezwykle subtelne i urokliwe.

 Krzew dorasta tylko do 1,5 m wysokości, jest sztywno wyprostowany ze starszymi  pędami łukowato się przewieszającymi, co wpływa na jego efektowny pokrój.

Nadaje się do nasadzeń pojedynczych oraz na barwne akcenty pośród innych roślin kwitnących wczesnym latem. Delikatne i pachnące kompozycje tworzą żylistki z białymi tawułami i kolkwicją chińską, natomiast posadzone obok ciemnofioletowych lilaków wywierają mocne wrażenie ze względu na intensywny zapach i barwę całej aranżacji.

Żylistki stanowią również dobre tło dla bylin, szczególnie efektownie prezentują się na ich tle niebieskie kosaćce brodate oraz ostróżki i piwonie, które w tym sąsiedztwie rozwijają pełnię swojego uroku.

Ze względu na niewielkie rozmiary - mogą być wykorzystane do nasadzeń soliterowych czy grupowych w małych i średnich ogrodach.

Warunki uprawy:

- łatwe w uprawie,

- lubią miejsce słoneczne lub półcieniste,

- preferują podłoże przepuszczalne, zasobne w humus i lekko wilgotne,

- w okresach bezdeszczowych- podlewać raz w tygodniu,

- cięcie przeprowadzać bezpośrednio po kwitnieniu w celu pobudzenia do wzrostu nowych pędów, które zakwitną w następnym sezonie, a polega ono na skróceniu gałązek tuż pod kwiatostanami,

- odporne na choroby i szkodniki,

- mrozoodporny.

Przedmiotem sprzedaży jest sadzonka o wysokości ok. 60-80 cm (nie mierząc doniczki) ukorzeniona w pojemniku 3-litrowym.

Zdjęcie poniżej przedstawia przykładowe rośliny w sezonie.