Ogród użytkowy

Niezależnie od wielkości ogrodu, możesz uprawiać warzywa, zioła oraz krzewy i drzewka owocowe. Słoneczny taras, balkon, patio, czy nawet ściana będą też odpowiednie do uprawy roślin w pojemnikach. Uprawa warzyw i owoców warta jest polecenia, jako jedno z najbardziej satysfakcjonujących zajęć, dzięki któremu można odreagować stres, a poza tym będziesz mieć powód do dumy, podziwiając szybkie efekty wzrostu zdrowych plonów, nie mówiąc już o względach ekonomicznych.
Takie nasadzenia mają nie tylko wymiar praktyczny, ale stanowić mogą atrakcyjny element projektu ogrodu, warto wziąć to pod uwagę przy zagospodarowywaniu swojego otoczenia.

  • Drzewka i krzewy owocowe zachwycają nie tylko podczas kwitnienia, często mają ciekawy pokrój, ozdobną korę i oczywiście kolorowe, smakowite owoce. Krzewy owocowe doskonale nadadzą się na użytkowe, a zarazem ozdobne żywopłoty, które można przycinać lub pozostawiać im więcej przestrzeni do naturalnego wzrostu w zależności od wielkości ogrodu. Drzewka owocowe można uprawiać nawet na niewielkiej przestrzeni atrakcyjnie je formując np. prowadząc poziomo lub w formie palmety, ewentualnie odmiany karłowe sadząc w pojemnikach. Zobacz rośliny owocowe w naszej ofercie (kliknij)
  • Krzewinki owocowe, jak np. poziomki, czy truskawki z powodzeniem nadadzą się do wiszących pojemników lub na ściany wertykalne.
  • Zioła możesz wkomponować nawet między płyty tarasowe albo ścieżki - będzie praktycznie i dekoracyjnie. Zobacz zioła w naszej ofercie (kliknij)
  • Warzywa natomiast można uprawiać w podwyższonych grządkach, ale również łączyć je w kompozycjach z bylinami. Szczególnie te o purpurowych liściach będą stanowiły mocny akcent kolorystyczny i wizualny, a wszystkie zachwycały fakturą liści i ciekawych kwiatostanów. To doskonałe też zestawienie dla owadów pożytecznych i zapewnienie bioróżnorodności w uprawie. Zobacz warzywa w naszej ofercie (kliknij)

Jak widzisz, można połączyć przyjemne dla oka z pożytecznym, a ile przy tym satysfakcji…