Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Aktinidia samopylna - Kiwi - VITIKIWI Actinidia arguta C2/80cm

Dostępność:
Nowa, bezpestkowa, wyróżniona na targach 'Zieleń to Życie' 
Aktinidia ostrolistna - Kiwi -  VitikiwiTM

Actinidia arguta

Plenna odmiana aktinidii rodząca smaczne owoce, wcześnie wchodząca w okres owocowania i nie wymagająca zapylacza. Owocowanie rozpoczyna już w 1-2 roku po posadzeniu !

 

To szybko rosnące pnącze o wijących się pędach, osiągające od 5 do 10 m wysokości. Liście sezonowe, duże, owalne z piłkowanymi brzegami, jesienią przebarwiające się na żółto. Kwiaty kremowobiałe, średnicy z 5 płatkami, czarnymi pylnikami (pyłek nie jest aktywny) na kremowych nitkach oraz kremowym słupkiem, najczęściej występują po 3 w międzywęźlu. Kwitnienie w drugiej połowie maja i na początku czerwca. Owoce zawiązują się bez zapylenia (partenokarpicznie), są owalne, mają od 2,5 do 3,5 cm długości i od 1,5 do 2,5 cm szerokości, najczęściej są beznasienne. Owoce dojrzewają pod koniec września i w październiku, są zielone, aromatyczne, nadają się do jedzenia ze skórką.
 
Nadaje się do sadzenia przy różnych podporach: altanach, pergolach i siatkach oraz przy drutach rozpiętych między słupami. Odmiana szczególnie przydatna do stosowania zarówno w ogrodach przydomowych, na działkach, jak i na plantacjach produkcyjnych.
 
Odmiana wprowadzona na rynek europejski w 2013 roku.
 
Rady ogrodnika:
Wymaga gleb żyznych, wilgotnych, ale dobrze zdrenowanych, stanowisk nasłonecznionych, miejsc osłoniętych i ciepłych.
Wytrzymuje zimowe spadki temperatury do około -26°C (strefa 5b).
 
W naszej ofercie rośliny o wysokości 80 cm ukorzenione w 2-litrowych pojemnikach.