Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Albicja SUMMER CHOCOLATE Albizia C6/60cm *5

Dostępność:

Czekoladowa...

Albicja SUMMER CHOCOLATE

Albizia

Obejmujące swym zasięgiem występowania tereny od Iranu na wschód do Chin zrzucające liście, atrakcyjne drzewko wydające latem kwiaty o długich pręcikach barwy różowej, wyglądające jak jedwabne nici, które są najefektowniejszym elementem budowy kwiatów.

Kwiaty są wonne. Kwitnie przez całe lato.


Dodatkowym atutem drzewka są niezwykłej urody i brązowokarminowego koloru liście, które poza okresem kwitnienia są wspaniałą ozdobą rośliny.

Liście są podwójnie pierzaste 45 cm długości i 25 cm szerokości, karminowobrązowe, przypominają duże wachlarze; na noc składają się do snu, rano otwierają, stąd również nazwa potoczna - 'drzewo senne'. 

 

To często nie dorastająca do 1,8 m wysokości i obficie kwitnąca roślina, ale w idealnych warunkach przybiera formę małego na około 5 m drzewka o płaskiej koronie i bujnym, pierzastym ulistnieniu.
W uprawie pojemnikowej kwitną już 1-1,5-metrowe okazy.

Warto wiedzieć, że... roślina ma wiele właściwości leczniczych. Kora jest używana do leczenia stłuczeń i jako środek przeciw robakom. Nasiona są wykorzystywane jako pokarm dla zwierząt hodowlanych i dzikich, a jej słodko pachnące kwiaty są dobrym źródłem nektaru dla pszczół. Suszone liście są substytutem herbaty, a gotowane kwiaty spożywane jako warzywo. Drewno wykorzystuje się zwłaszcza w krajach azjatyckich do produkcji mebli.

 

Rady ogrodnika:

- rośliny są łatwe w uprawie,

- preferują ciepłe stanowiska i dobrze rosną w dużych pojemnikach,

- ich główne wymagania to ciepłe i wilgotne lato oraz osłonięte miejsca,

- Ph podłoża nie ma znaczenia, ważne tylko, aby było przepuszczalne,

- lubią cięcie korygujące, które najlepiej wykonywać wiosną,

-  można zaryzykować uprawę w gruncie w zachodniej części kraju, gdyż wytrzymuje spadek temperatury do -25'C, ale tutaj jednak warunek dobrze osłoniętego stanowiska i zabezpieczania roślin na zimę - to priorytet.

W naszej ofercie drzewka o wysokości około 60 cm ukorzenione w 6-litrowych pojemnikach.