Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Aster zadarniający BIAŁY Aster dumosus /P11 *K16

Dostępność:

Biały, zadarniający dywan...

Aster krzaczasty BIAŁY karłowy

Aster Dumosus

Sposobem na ożywienie kwiatowych kompozycji mogą być kwitnące jesienią astry- są wręcz obsypane kwiatami. Kwitną w okresie, kiedy nie możemy już podziwiać zbyt wielu kwitnących roślin w ogrodzie.


Piękne kwiaty astrów jesiennych pojawiają się pod koniec sierpnia i cieszą nas urokiem do listopada. Dzięki tej późnej porze kwitnienia, przy jednoczesnej prostocie uprawy, stały się ulubionymi roślinami dla początkujących ogrodników oraz osób poświęcających mało czasu pielęgnacji własnego ogrodu.

  Kwiaty średnicy do 3 centymetrów mają barwę białą, są osadzone w górnej części rozgałęziających się pędów tworząc zwarte, baldachokształtne wiechy.

Odmiana ta dorasta do wysokości tylko około 20 cm, rozrasta się za pomocą podziemnych rozłogów tworząc gęste, efektowne poduchy.

Wspaniała roślina zadarniająca.


Ciekawie komponuje się z innymi jesiennymi kwiatami np. rozchodnikami, daliami, rudbekiami, a także z roślinami o niepospolitych kształtach takich jak trawy ozdobne. Kwiaty harmonizują z niebieskim i fioletowym, a kontrastują z pomarańczowym np. montbrecją albo przebarwiającą się jesienią winoroślą japońską. Ładnie wyglądają też ze srebrzystymi liśćmi jak u anafalis perłowej.

Marcinki należą do jednych z najbardziej cenionych bylin - to doskonałe rośliny do obsadzania dużych przestrzeni wzdłuż płotów, wokół budynków, nadają się na wielopoziomowe kompozycje w ogrodach wiejskich czy angielskich. Aster krzaczasty jako roślina okrywowa doskonale nadaje się na rabaty i obwódki. Sadzi się go także w doniczkach na balkonach i tarasach. Jest niezastąpiony do zadarniania dużych powierzchni w ogrodach skalnych.


Warunki uprawy:

- łatwy w uprawie, żywotny i trwały,

- najlepsze efekty kolorystyczne uzyskuje się sadząc rośliny w dużych grupach po 10-20szt. w odstępach 30-50cm,

- bylina wymaga żyznej gleby, najlepiej próchniczej i wilgotnej,

- słonecznego stanowiska,

- rozrasta się przez podziemne rozłogi,

- ważną cechą w uprawie tego gatunku jest systematyczne zasilanie nawozami,

- jest mrozoodporna, nie wymaga okrywania na zimę.


W naszej ofercie rośliny ukorzenione w 0,5-litrowych pojemnikach.