Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Azalia japońska KERMESINA Japanese azalea C4/20-40cm *K12

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 35,19 zł / szt. 38,00 zł / szt.

Azalia japońska 'Kermesina' 

japanese azalea

Azalie japońskie są zwartymi krzewinkami okrywowymi o regularnym, poduchowatym pokroju z olśniewającymi, wiosennymi kwiatami.

Swoim pięknem urzekają, warto więc posadzić je w pobliżu miejsc wypoczynku lub nad wodą.

Miniaturowe, gęsto rozgałęzione krzewy pochodzące z Japonii dorastające do 40 cm szerokości i 80 cm wysokości po 10 latach.

Młode pędy mają pokryte rudawymi włoskami. Listki częściowo zimozielone (ilość liści zimujących zależy od surowości zimy).

Kwiaty dzwonkowate do 4 cm średnicy, od różowych i różowolila do pomarańczowych lub czerwonych. Kwiaty występują w niezliczonej ilości po 1-3 na wierzchołkach pędów. Wiosną urzekają kwitnieniem tworząc efektowne barwne kule.

Odmiana ta dzięki swoim miniaturowym rozmiarom znajduje zastosowanie w wielu aranżacjach ogrodowych. Bardzo dobrze prezentuje się na wrzosowiskach, sadzona w grupach z roślinami o niskim wzroście, przy oczkach wodnych oraz w ogrodach skalnych i japońskich. Ciekawie prezentuje się w zestawieniu z karłowymi iglakami, płożącymi bylinami lub innymi roślinami z rodziny wrzosowatych. Wykorzystywana jest do obsadzeń pojemników, zimą przenoszonych w zaciszne miejsce.

Azalie najładniej wyglądają sadzone w niewielkich, jednokolorowych lub różnobarwnych grupach. Sadzić w odstępach co 50-70 cm.


Warunki uprawy:

Wymagają stanowisk pół cienistych lub słonecznych oraz gleb kwaśnych, umiarkowanie wilgotnych i próchnicznych.
Odporne na mróz.

W naszej ofercie krzewy azalii o wysokości/szerokości 20-40 cm, ukorzenione są w pojemnikach 4-litrowych.