Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Azalia knap-hill 'Möwe' na PNIU Rhododendron C6/Pa60(100-120)cm *K10

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 183,33 zł / szt. 198,00 zł / szt.

Pachnąca, w formie drzewka...

Azalia knap-hill 'Möwe'

Ta azalia wyróżnia się subtelnymi, storczykowatymi kwiatami, które zmieniają pastelowe kolory. Pąki łososiowo-różowe, a po rozwinięciu się płatki są białe z delikatnym muśnięciem różu, dodatkowo górny płatek jest zaznaczony złocistą plamką.

Kwitnienie zaczyna około połowy maja. Lekko pofałdowane krawędzie kwiatów podkreślają to proste, ale jednocześnie bardzo eleganckie połączenie. Kwiaty ładnie pachną. 

Rośnie stosunkowo wolno do bardzo gęstego krzewu. W wieku 10 lat osiąga 120-150 cm.

Neutralne barwy azalii 'Möwe' będą pasowały do wielu kompozycji kolorystycznych w ogrodzie.

Najlepiej prezentuje się w nasadzeniach grupowych oraz w kompozycjach z roślinami wrzosowatymi. Jest doskonałym pomysłem na nasadzenia pod dużymi drzewami liściastymi i iglastymi, np. brzozami, czy sosnami. Nadaje się na wrzosowiska.

Rady ogrodnika:

Azalie zakorzeniają się bardzo płytko. Sadzimy je zawsze tak głęboko, jak rosły w oryginalnym pojemniku. Dołek kopiemy szerzej niż głębiej. 

Do sadzenia używamy specjalnego podłoża do rododendronów i azalii lub do rodzimej gleby dodajemy kwaśny torf. Gleba powinna być zawsze lekko wilgotna, dlatego też warto stosować ściółkę w celu ograniczenia odparowywania wilgoci z podłoża.

 Wybieramy miejsce w półcieniu. 

Używamy specjalnych nawozów przeznaczonych do rododendronów i azalii. 

Azalie można formować i ciąć po kwitnieniu. 

Całkowicie mrozoodporne.

W naszej ofercie rośliny w formie małych drzewek o wysokości pnia 60 cm (+korona) ukorzenione w 6-litrowych pojemnikach.

Poniżej przykładowe drzewka.