Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Azalia GIBRALTAR na PNIU C4/Pa80(100)cm *TL

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 137,04 zł / szt. 148,00 zł / szt.

Mini drzewko...

Azalia GIBRALTAR na pniu

Rhododendron

To jedna z bardziej widowiskowych odmian, która wprowadzi do ogrodu orientalny nastrój i kolor już na początku wiosny...

Bardzo wartościowa odmiana ze względu na niezwykle duże kwiaty skupione w wierzchołkowe kwiatostany. Jej intensywnie pomarańczowe kwiatostany rozwijają się wyjątkowo obficie w maju i czerwcu. 

 Jest krzewem o średnim tempie wzrostu i wyprostowanym pokroju, osiąga około 1 m wysokości i 1,3 cm szerokości po 10 latach.

Niezwykle elegancko prezentuje się nad wodą oraz w towarzystwie krzewów iglastych. Dobrym zestawieniem dla różaneczników będą hortensje wiechowate, które zakwitną latem, gdy te już zakończą swoje widowiskowe kwitnienie. 
Warto posadzić kilka krzewów razem w grupie.

Wspaniale prezentuje się w ogrodach leśnych, naturalnych i japońskich w lekkim cieniu sosen i brzóz.

Rady ogrodnika:

Sadzić w miejscach osłoniętych, cienistych i pół cienistych, najlepiej na wystawie północnej i zachodniej, na wilgotnych, przepuszczalnych, piaszczysto-gliniastych, ale żyznych glebach o kwaśnym odczynie.

Dołek przeznaczony do sadzenia powinien mieć średnicę 40-50 cm i  około 30 cm głębokości.

Powierzchnię wokół krzewu należy po posadzeniu wyściółkować korą drzew iglastych - ograniczy to wzrost chwastów oraz zmniejszy wysychanie podłoża i powoli zakwasi też glebę.

Azalie nawozimy dwa razy do roku, pod koniec kwietnia i w pierwszych dniach lipca jednym z nawozów dla roślin kwaśnolubnych.

 

W naszej ofercie rośliny w formie małych drzewek o wysokości pnia 80 cm + korona = wysokość całkowita około 100 cm, ukorzenione są w pojemnikach 4-litrowych.

Poniżej przykładowe drzewko w kwietniu.