Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Azalia ROYAL COMMAND na PNIU Rhododendron - drzewko C6/Pa60(120)cm *TP

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 183,33 zł / szt. 198,00 zł / szt.

W formie drzewka...

Azalia wielkokwiatowa ROYAL COMMAND

Hodowca: Exbury. Pochodzenie: brytyjskie.

Ta królewska azalia wyróżnia się niezwykłymi kolorystycznie kwiatostanami i wybarwiającymi się liśćmi w sezonie jesiennym. Atrakcyjne, żywoczerwono-miedziane kwiaty, w pełnym słońcu przebarwiają się na pomarańczowo i żółto. Kwitnie w maju i czerwcu. Lekko pofalowane krawędzie kwiatów dodają elegancji. Kwiaty ładnie pachną. 

To zrzucający liście krzew lub małe drzewko. Rośnie dość szybko; w wieku 10 lat osiąga około 150 - 200 cm wysokości.

Odważne barwy azalii 'Royal Command' harmonizują z sąsiadami o jasnych i pastelowych kwiatach, a kontrastują z roślinami o niebieskich i fioletowych kwiatostanach.

Najlepiej prezentuje się w nasadzeniach grupowych oraz w kompozycjach z roślinami wrzosowatymi. Jest doskonałym pomysłem na nasadzenia pod dużymi drzewami liściastymi i iglastymi, np. brzozami, czy sosnami. Nadaje się na wrzosowiska.

Rady ogrodnika:

Azalie zakorzeniają się bardzo płytko. Sadzimy je zawsze tak głęboko, jak rosły w oryginalnym pojemniku. Dołek kopiemy szerzej niż głębiej. 

Do sadzenia używamy specjalnego podłoża do rododendronów i azalii lub do rodzimej gleby dodajemy kwaśny torf. Gleba powinna być zawsze lekko wilgotna, dlatego też warto stosować ściółkę w celu ograniczenia odparowywania wilgoci z podłoża.

 Wybieramy miejsce w półcieniu. 

Używamy specjalnych nawozów przeznaczonych do rododendronów i azalii. 

Azalie można formować i ciąć po kwitnieniu. 

Całkowicie mrozoodporne.

W naszej ofercie rośliny w formie małych drzewek o wysokości pnia 60 cm (+korona) ukorzenione w 6,5-litrowych pojemnikach.

Poniżej przykładowe sadzonki w kwietniu.