Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Bamboo sasa veitchii, S. albomarginata, Arundinaria veitchii Bambus ogrodowy /C4

Dostępność:
WYSPRZEDANE

Białoobrzeżony...

Bamboo sasa veitchii

Bambus ogrodowy

Bambusy są modne ostatnio w naszych ogrodach; zachęcamy do stworzenia elementu orientalnego tym bardziej, że te zimozielone rośliny uprawiać można również w naszym klimacie !

Bardzo efektowna odmiana pochodząca z Japonii o biało obrzeżonych liściach dorastająca w naszych warunkach do 60-80 cm wysokości i szeroko rozrastająca się.

 

Ma bardzo atrakcyjne, szerokie, biało paskowane liście; mają palmowy układ na szczytach łodyg i gałązek. Nawet podczas zimy prezentuje się niezwykle ciekawie w ogrodzie, ponieważ jest zimozielony.

Łodygi mają zazwyczaj barwę purpurową, pokryte są białym woskiem poniżej każdego węzła.
Młode pędy są jadalne.

Należy do jednych z najbardziej mrozoodpornych bambusów, wytrzymuje mrozy do -25 stopni C !


Latem stanowi znakomite tło, na którym doskonale prezentują się barwy wielu kwiatów. Grupa bambusów może stworzyć w ogrodzie spokojne, relaksujące miejsce o egzotycznym klimacie. Stąd też tak wielka jest ich atrakcyjność w naszym klimacie. Niezastąpione w ogrodach japońskich, żwirowych i naturalnych. Świetnie prezentują się nad wodą i w kompozycjach z dużymi trawami i bylinami, np. miskantem olbrzymim lub gunerą.
Mogą one rosnąć jako rośliny soliterowe, żywopłotowe i osłonowe. Stosować je można do nasadzeń w grupach, a także jako rośliny niższego piętra, na przykład pod drzewami. 


Odmiana ta wykształca silnie rozbudowany system podziemnych kłączy, dlatego świetnie nadaje się do ochrony gleb przed erozją, zwłaszcza na brzegach zbiorników czy cieków wodnych.

Może być również uprawiana w dużych pojemnikach, na balkonach i tarasach, gdzie niewątpliwie będzie stanowiła orientalny akcent dekoracyjny, który przyciągnie wzrok każdego !


Niesamowite wrażenie wizualne i efekt dekoracyjny!

Sekrety uprawy:

- preferuje miejsca zacienione, jednak przy odpowiednim zapewnieniu wody może także rosnąć na stanowiskach nasłonecznionych,

- lubi lekko kwaśne, wilgotne podłoże,

- jest ekspansywny, wymaga ograniczników,

- przycięcie wszystkich pędów wiosną stymuluje wzrost nowych, młodych, co istotnie wpływa na walory dekoracyjne rośliny w sezonie,

- cechuje się dobrą mrozoodpornością do - 25'C, wskazane jest jednak zastosowanie dodatkowego ściółkowania jesienią w obrębie systemu korzeniowego, gdyż może trochę podmarzać w ostrzejsze, bezśnieżne zimy, przy temperaturze powyżej - 25'C - okryć również pędy agrowłókniną lub siatką cieniującą.


W naszej ofercie sadzonki ukorzenione w pojemnikach 4-litrowych.

Warto wiedzieć, że ... młode liście mają kolor ciemnozielony, a z upływem czasu na ich brzegach pojawia się wyraźna, biała obwódka (jesień-zima).