Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Bamboo Sasaella glabra ALBOSTRIATA Bambus ogrodowy

Dostępność:

Mrozoodporny bambus !!!

Bamboo Sasaella glabra ALBOSTRIATA

Bambus ogrodowy

Bambusy są modne ostatnio w naszych ogrodach; zachęcamy do stworzenia elementu orientalnego tymbardziej, że te zimozielone rośliny uprawiać można również w naszym klimacie !

Bardzo efektowna dmiana pochodząca z Japonii o żółtopaskowanych liściach dorastająca do 1,8m wysokości.

 Sasaella glabra Albostriata to bambus rozłogowy o krzewiastym pokroju. Dorasta do 1,5-1,8m wysokości.

Ma bardzo atrakcyjne, wydłużone, żółtopaskowane liście; mają palmowy układ na szczytach łodyg i gałązek. Nawet podczas zimy prezentuje się niezwykle ciekawie w ogrodzie, ponieważ jest zimozielony. Łodygi zielone smukłe, cienkie.

Należy do jednych z najbardziej mrozoodpornych bambusów, wytrzymuje mrozy do -25 stopni C !

Latem stanowi znakomite tło, na którym doskonale prezentują się barwy wielu kwiatów. Grupa bambusów może stworzyć w ogrodzie spokojne, relaksujące miejsce o egzotycznym klimacie. Stąd też tak wielka jest ich atrakcyjność w naszym klimacie. Niezastąpione w ogrodach japońskich, żwirowych i naturalnych. Świetnie prezentują się nad wodą i w kompozycjach z dużymi trawami i bylinami, np. miskantem olbrzymim lub gunerą.
Mogą one rosnąć jako rośliny soliterowe, żywopłotowe i osłonowe. Stosować je
można do nasadzeń w grupach, a także jako rośliny niższego piętra, na przykład pod drzewami. Wykorzystywane są również jako zielone ekrany lub bariery osłaniające przed wiatrem.

Odmiana ta wykształca silnie rozbudowany system podziemnych kłączy, dlatego świetnie nadaje się do ochrony gleb przed erozją, zwłaszcza na brzegach zbiorników czy cieków wodnych.

Może być również uprawiana w dużych pojemnikach, na balkonach i tarasach, gdzie niewatpliwie będzie stanowiła egzotyczny akcent dekoracyjny, który przyciągnie wzrok każdego !

Niesamowite wrażenie wizualne i efekt dekoracyjny !!!

Sekrety uprawy:

- preferuje miejsca zacienione, jednak przy odpowiednim zapewnieniu wody może także rosnąć na stanowiskach nasłonecznionych,

- lubi lekko kwaśne, wilgotne podłoże,

- jest ekspansywny, wymaga ograniczników,

- lubi cięcie, może być formowany i przycinany,

- cechuje się dobrą mrozoodpornością do - 25'C, wskazane jest jednak zastosowanie dodatkowego ściółkowania jesienią w obrębie systemu korzeniowego, gdyż może trochę podmarzać w ostrzejsze, bezśnieżne zimy, przy temperaturze powyżej - 25'C - okryć również pędy agrowłókniną lub siatką cieniującą.


W naszej ofercie sadzonki ukorzenione w pojemnikach 1,5-litrowych. Mają wysokość około 10cm.

Poniżej przykładowe sadzonki w okresie wiosennym.