Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Bambus ogrodowy GREAT WALL Fargesia nitida C7,5/120-150cm *6

Dostępność:

Mrozoodporny bambus...

Bambus ogrodowy

Fargesia nitida GREAT WALL

Chociaż bambusy nie są jeszcze zbyt popularne w ogrodach, to można się spodziewać, że prędzej czy później nadejdzie moda na bambus, tym bardziej, że te zimozielone rośliny uprawiać można również w naszym klimacie.

 Fargesia murielae to bambus rosnący w zwartej kępie, o krzewiastym, parasolowatym pokroju.

Przewieszające się pędy nadają mu bardzo malowniczego wyglądu.

Dorasta do 3-4 m wysokości i podobnej szerokości.

Ma bardzo atrakcyjne, delikatne, jasnozielone ulistnienie. Nawet podczas zimy prezentuje się niezwykle ciekawie w ogrodzie, ponieważ jest zimozielony !

Należy do jednych z najbardziej mrozoodpornych bambusów, wytrzymuje mrozy do -25 stopni C.

Latem stanowi znakomite tło, na którym doskonale prezentują się barwy wielu kwiatów. Grupa bambusów może stworzyć w ogrodzie spokojne, relaksujące miejsce o egzotycznym klimacie. Stąd też tak wielka jest ich atrakcyjność w naszym klimacie. Niezastąpione w ogrodach japońskich, żwirowych i naturalnych.

Świetnie prezentują się nad wodą i w kompozycjach z dużymi trawami i bylinami, np. miskantem olbrzymim lub gunerą. Mogą one rosnąć jako rośliny soliterowe, żywopłotowe i osłonowe. Stosować je można do nasadzeń w grupach, a także jako rośliny niższego piętra, na przykład pod drzewami. Wykorzystywane są również jako zielone ekrany lub bariery osłaniające przed wiatrem.

Mogą być również uprawiane w dużych pojemnikach,na  balkonach, tarasach, a nawet we wnętrzach, gdzie niewątpliwie będą stanowiły egzotyczny akcent dekoracyjny, który przyciągnie wzrok każdego.

Niesamowite wrażenie wizualne i efekt dekoracyjny.

Sekrety uprawy:

- preferuje miejsca zacienione, jednak przy odpowiednim zapewnieniu wody, może także rosnąć na stanowiskach nasłonecznionych,

- lubi lekko kwaśne, wilgotne podłoże,

- nie jest ekspansywny, nie wymaga więc ograniczników,

- cechuje się dobrą mrozoodpornością do - 25'C, wskazane jest jednak zastosowanie dodatkowego ściółkowania jesienią w obrębie systemu korzeniowego, gdyż może trochę podmarzać w ostrzejsze, bezśnieżne zimy, przy temperaturze powyżej - 25'C - okryć również pędy agrowłókniną lub siatką cieniującą.

Poniżej dorosłe okazy w mroźne dni - zwijają liście broniąc się przed suszą fizjologiczną; nie są okrywane i nie marzną. Przetrwały w całości wytrzymując nawet -30'C mrozy utrzymujące się około tygodnia (zima 2016/2017r).

Poniżej u tych samych bambusów wyeksponowałam pędy ogławiając je z bocznych przyrostów (zdj. październik).

Tutaj w kompozycji z Pleioblastus viridistriatus Vagans.

 

 W naszej ofercie gęste rośliny ukorzenione w 7,5-litrowych pojemnikach, mają wysokość 120-150 cm.

Poniżej przykładowa sadzonka w lutym.