Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Mini bambus ogrodowy Sasa pygmaea syn.Pleioblastus pygmaeus /P9 *9

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 17,59 zł / szt. 19,00 zł / szt.

Najmniejszy bambus...

Bambus ogrodowy Sasa pygmaea

Bamboo Sasa pygmaea

Bambusy są modne ostatnio w naszych ogrodach; zachęcamy więc do stworzenia elementu orientalnego  tym bardziej, że te zimozielone rośliny uprawiać można również w naszym klimacie !

Atrakcyjna, karłowa odmiana bambusa okrywowego, który dorastać może w naszych warunkach jedynie do 30 cm wysokości. To doskonała propozycja na cieniste stanowiska zamiast trawnika, który w takich miejscach się nie udaje.

Początkowo Sasa pygmaea rozrasta się koliście, a później szeroko się rozgałęzia. To bambus rozłogowy, wspaniały do zadarniania nawet dużych powierzchni .

 Nawet podczas zimy prezentuje się ciekawie w ogrodzie, ponieważ jest zimozielony.
Łodygi zielone, cienkie, prawie niewidoczne, bo zakryte masą soczyście zielonych liści.
U młodych bambusów liście są nieduże. Liście starszych egzemplarzy mogą mierzyć nawet do 10 cm długości, są one miękkie, a zimą mają częściowo jaśniejsze brzegi.

 

 Grupa bambusów może stworzyć w ogrodzie spokojne, relaksujące miejsce o egzotycznym klimacie. Stąd też tak wielka jest ich atrakcyjność w naszym klimacie. Niezastąpione w ogrodach japońskich, żwirowych i naturalnych. Świetnie prezentują się nad wodą i w kompozycjach z  trawami i bylinami.

Stosować je można do nasadzeń w grupach, a także jako rośliny niższego piętra, na przykład pod drzewami. Wykorzystywane są również do zadarniania nawet dużych powierzchni. 

Odmiana ta wykształca silnie rozbudowany system podziemnych kłączy, dlatego świetnie nadaje się do ochrony gleb przed erozją, zwłaszcza na brzegach zbiorników czy cieków wodnych.

Może być również uprawiana w dużych pojemnikach, na balkonach i tarasach, gdzie niewątpliwie będzie stanowiła egzotyczny akcent dekoracyjny, który przyciągnie wzrok każdego!


Niesamowite wrażenie wizualne i efekt dekoracyjny !!!

Sekrety uprawy:

- preferuje miejsca zacienione, jednak przy odpowiednim zapewnieniu wody może także rosnąć na stanowiskach nasłonecznionych, tolerancyjny na okresowe przesuszenie,

- lubi lekko kwaśne, wilgotne podłoże,

- jest ekspansywny, wymaga ograniczników,

- lubi cięcie, może być formowany i przycinany każdej wiosny, utworzy wtedy gęste dywaniki soczyście zielonych liści; na dużych powierzchniach polecamy koszenie kosiarką.

- cechuje się dobrą mrozoodpornością, wskazane jest jednak  zastosowanie  dodatkowego ściółkowania jesienią w obrębie systemu korzeniowego, gdyż może trochę podmarzać w ostrzejsze, bezśnieżne zimy, przy temperaturze powyżej - 24'C - wtedy okryć również pędy agrowłókniną lub siatką cieniującą.

W naszej ofercie sadzonki ukorzenione w pojemnikach 0,5-litrowych. Mają wysokość 10-20 cm.

Poniżej przykładowa roślina zimą.