Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Bambus ogrodowy Sasella gałęzista Bamboo Sasaella ramosa /C1,5

Dostępność:

Mrozoodporny, karłowy bambus !!!

Bambus ogrodowy Sasella gałęzista

Bamboo Sasaella ramosa

Bambusy są modne ostatnio w naszych ogrodach; zachęcamy do stworzenia elementu orientalnego  tymbardziej, że te zimozielone rośliny uprawiać można również w naszym klimacie !

Atrakcyjna, karłowa odmiana bambusa okrywowego, który dorastać może do 80 100 cm wysokości. U młodych bambusów liście są nieduże. Liście starszych egzemplarzy mogą mierzyć nawet do 10 cm długości, są one miękkie, a zimą mają częściowo jaśniejsze brzegi.

 

Początkowo Sasaella gałęzista rozrasta się koliście, a później szeroko się rozgałęzia. To bambus rozłogowy, wspaniały do zadarniania nawet dużych powierzchni .

 Nawet podczas zimy prezentuje się niezwykle ciekawie w ogrodzie, ponieważ jest zimozielony. Łodygi zielone, cienkie, prawie niewidoczne, bo zakryte masą soczyściezielonych liści.

 

 Grupa bambusów może stworzyć w ogrodzie spokojne, relaksujące miejsce o egzotycznym klimacie. Stąd też tak wielka jest ich atrakcyjność w naszym klimacie. Niezastąpione w ogrodach japońskich, żwirowych i naturalnych. Świetnie prezentują się nad wodą i w kompozycjach z  trawami i bylinami.

Stosować je można do nasadzeń w grupach, a także jako rośliny niższego piętra, na przykład pod drzewami. Wykorzystywane są również do zadarniania nawet dużych powierzchni. Odmiana ta wykształca silnie rozbudowany system podziemnych kłączy, dlatego świetnie nadaje się do ochrony gleb przed erozją, zwłaszcza na brzegach zbiorników czy cieków wodnych.

Może być również uprawiana w dużych pojemnikach, na balkonach i tarasach, gdzie niewatpliwie będzie stanowiła egzotyczny akcent dekoracyjny, który przyciągnie wzrok każdego!

Niesamowite wrażenie wizualne i efekt dekoracyjny !!!

Sekrety uprawy:

- preferuje miejsca zacienione, jednak przy odpowiednim zapewnieniu wody może także rosnąć na stanowiskach nasłonecznionych, tolerancyjny na okresowe przesuszenie,

- lubi lekko kwaśne, wilgotne podłoże,

- jest ekspansywny, wymaga ograniczników,

- lubi cięcie, może być formowany i przycinany każdej wiosny, utworzy wtedy gęste dywaniki soczyściezielonych liści; przycięcie wszystkich pędów wiosną stymuluje wzrost nowych, młodych, co istotnie wpływa na walory dekoracyjne rośliny w sezonie,

- cechuje się dobrą mrozoodpornością, wskazane jest jednak  zastosowanie  dodatkowego ściółkowania jesienią w obrębie systemu korzeniowego, gdyż może trochę podmarzać w ostrzejsze, bezśnieżne zimy, przy temperaturze powyżej - 24'C - okryć również pędy agrowłókniną lub siatką cieniującą.

W naszej ofercie sadzonki ukorzenione w pojemnikach 1,5-litrowych.
Wiosną zostały nisko przycięte (!)