Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Bananowiec Musa basjoo Banan C2/30cm

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 45,37 zł / szt. 49,00 zł / szt.

Mrozoodporny bananowiec...

Musa BASJOO 

To najbardziej mrozoodporna odmiana, która wytrzymuje spadki temperatur nawet do -17'C.

Banan jest byliną z pędami, które mogą przetrwać kilka lat, jeśli w cieplejszych rejonach kraju dobrze się je okryje na zimę.

W mroźnych strefach rośliny najlepiej uprawiać w pojemnikach i zimować w pomieszczeniu; wysadzone wiosną do ogrodu wnoszą powiew tropiku i zawsze stanowią imponujący element architektoniczny, zwłaszcza w kompozycjach liściowych, a to dlatego, że ich efektowne, wychodzące z jednego pnia jasnozielone liście w wilgotnej, żyznej glebie mogą osiągnąć nawet do 2-3 m wysokości.

W cieplejszych stronach rośliny zakwitają interesującymi, brązowymi kwiatostanami z oryginalnymi podsadkami, po których pojawiają się małe bananki. Odpowiednimi dla banana wielkolistnymi sąsiadami są: katalpa, paulownia, gunera, rabarbar, duże trawy, bambusy i palmy.


Zwykle banany umieszcza się w wielkoformatowych nasadzeniach, ale i w mniejszych ogrodach stwarzają swym barokowym przepychem ciekawe efekty.

Rady ogrodnika:

- najlepiej uprawiać w dużej donicy, którą można wkopać wiosną do ogrodu, a na zimę przenieść do chłodnego pomieszczenia,

- świetnie odpowiada mu klimat oranżerii czy zimowego ogrodu,

- wymaga żyznego, wilgotnego podłoża i w pełni nasłonecznionego stanowiska,

- rośliny należy chronić przed silnymi wiatrami, które niszczą mechanicznie ich olbrzymie liście, najlepiej  wybrać miejsce osłonięte,

- rozmnażanie przez wysiew nasion lub podział kęp.

Poniżej na zdjęciach 3-letnie bananowce w ogrodzie u zaprzyjaźnionego ogrodnika - pasjonata. Zdjęcia wykonane w okresie wczesnojesiennym po częściowej redukcji liści.

 

Od wiosny do jesieni rosną w ogrodzie.

Na zimę pędy są skracane, karpy wykopywane i wsadzane do dużych donic.

Zimują w chłodnym garażu bardzo skąpo podlewane.

Życzymy powodzenia w uprawie :)

W naszej ofercie rośliny o wysokości około 30 cm ukorzenione w 2-litrowych pojemnikach.

Poniżej przykładowe sadzonki w marcu.