Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Bananowiec Musella lasiocarpa Banan C9/60cm

Dostępność:

Powiew tropiku...

Bananowiec Musella lasiocarpa  

Ten ciekawy bananowiec charakteryzujący się niezwykle okazałymi, utrzymującymi się przez kilka miesięcy kwiatostanami przypominającymi kwiaty lotosu jest karłową, mrozoodporną odmianą, która wytrzymuje spadki temperatury do -15'C.

Banan jest byliną z pędami, które mogą przetrwać kilka lat, jeśli w cieplejszych rejonach kraju dobrze się je okryje na zimę. W mroźnych strefach rośliny najlepiej uprawiać w pojemnikach i zimować w pomieszczeniu; wysadzone wiosną do ogrodu wnoszą powiew tropiku i zawsze stanowią imponujący element architektoniczny, zwłaszcza w kompozycjach liściowych, a to dlatego, że ich efektowne, wychodzące z jednego pnia jasnozielone liście są bardzo okazałe, a i niezwykłe kwiaty zwracają uwagę.

 Zwykle banany umieszcza się w wielkoformatowych nasadzeniach, ale i w mniejszych ogrodach stwarzają swym barokowym przepychem ciekawe efekty.

Rady ogrodnika:

- najlepiej uprawiać w dużej donicy, którą można wkopać wiosną do ogrodu, a na zimę przenieść do chłodnego pomieszczenia,

- świetnie odpowiada mu klimat oranżerii czy zimowego ogrodu,

- wymaga żyznego, wilgotnego podłoża i w pełni nasłonecznionego stanowiska,

- rośliny należy chronić przed silnymi wiatrami, które niszczą mechanicznie ich olbrzymie liście, najlepiej  wybrać miejsce osłonięte,

- rozmnażanie przez wysiew nasion lub podział kęp.

 

Poniżej na zdjęciach 3-letnie bananowce w ogrodzie u zaprzyjaźnionego ogrodnika - pasjonata. Zdjęcia wykonane w okresie wczesnojesiennym po częściowej redukcji liści.

 

Od wiosny do jesieni rosną w ogrodzie.

Na zimę pędy są skracane, karpy wykopywane i wsadzane do dużych donic.

Zimują w chłodnym garażu bardzo skąpo podlewane.

Życzymy powodzenia w uprawie :)

W naszej ofercie rośliny ukorzenione w 9-litrowych pojemnikach.
Poniżej przykładowe sadzonki w sierpniu.