Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Barbula klandońska 'WORCESTER GOLD' Caryopteris clandonensis /P15

Dostępność:

Złotolistna odmiana...

Barbula klandońska 'WORCESTER GOLD'

Caryopteris clandonensis

Barbula jest krzewem o niewielkich rozmiarach, dorastającym tylko do 80 cm wysokości i podobnej szerokości, chętnie sadzonym ze względu na późny okres kwitnienia oraz niezwykłą barwę kwiatów oraz liści. W końcu sierpnia rozpoczyna kwitnienie na pędach tegorocznych.

Do października krzew pozostaje spowity błękitną mgiełką kwiatów. Pachnące kwiaty barbuli są prawdziwą oazą dla motyli i pszczół.

Pojawiają się w kwiatostanach wyrastających szczytowo i w kątach liści na znacznej długości pędu i mają niezwykły, jaskrawo-błękitny odcień niesamowicie kontrastujący na tle niespotykanych u odmiany liści.

Liście barbuli są bardzo dekoracyjne - złotożółte, a na dodatek aromatyczne. Są ozdobą krzewu także poza okresem kwitnienia.

Ze względu na rzadko występujący wśród krzewów niebieski kolor kwiatów, barbula jest cennym partnerem dla innych roślin kwitnących pod koniec sezonu.

W jej sąsiedztwie przepięknie wyglądają wszystkie odcienie czerwieni, różu i żółcieni, których w tym okresie nie brakuje do zestawień kolorystycznych.

 Niewielkie rozmiary i tolerancja na suszę sprawiają, że krzew nadaje się również do ogródków skalnych oraz do uprawy w dużych donicach na tarasie czy balkonie (nie wymagają czestego podlewania).

Warunki uprawy;

- lubi miejsca słoneczne, zaciszne,

- gleby lekkie, piaszczyste, zasobne w wapno,

- bardzo dobrze znosi okresowe przesuszenie i upał,

- roślina miododajna, cenna dla pszczół,

- odporna na choroby i szkodniki,

- na zimę należy okryć podstawę krzewu grubą warstwą liści lub kompostu,

- na wiosnę ciąć martwe, przemarznięte pędy przy podstawie, gdyż barbula odbija silnie z korzeni, a kwiaty tworzy na tegorocznych pędach,

- rośliny w donicach zimować w pomieszczeniu o temperaturze ok. 5 stopni C.

 

W naszej ofercie rośliny ukorzenione w pojemnikach 2-litrowych, mają wysokość ok. 20 cm.