Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Borówka różowa PINK LEMONADE Vaccinium P15/40cm

Dostępność:
Pierwsza - różowa...
Borówka PINK LEMONADE

 Oryginalna, nowa odmiana amerykańska borówki o bardzo smacznych, różowych owocach, nie do zdobycia w sklepach ogrodniczych!

Krzew z licznymi pędami, zagęszczający się, dorastający do ok. 1,5 m wysokości. Liście ma kształtu lancetowatego, błyszczące,  zielone o gładkiej powierzchni; jesienią zmieniają się na żółty, a potem na pomarańczowy kolor. Kwiaty białoróżowe, dzwonkowate, bardzo efektowne. Odmiana samopylna, ale zapylenie krzyżowe podnosi ilość i jakość owoców.Owoce początkowo w kolorze bladozielonym, następnie w różowe plamki, a w pełni dojrzałe stają się różowe. Jagody średniej wielkości, twarde, bardzo słodkie, o łagodnym, przyjemnym smaku, deserowe.
Pora dojrzewania owoców średnio-późna do późnej. Pierwszy zbiór jest najobfitszy, później dojrzewają pojedyncze owoce, nawet do października. Zimową porą niezebrane owoce przyciągają do ogrodu ptaki.

Sadzona na stanowisku słonecznym plonuje obficiej.
Z dorosłej rośliny można zebrać nawet do 10 kg w sezonie!Warto wiedzieć: Wartości odżywcze borówki są nadzwyczajne - zawiera substancje zmniejszające zagrożenie chorobami serca, obniża cholesterol, działa przeciw nowotworowo, a nawet korzystnie wpływa na wzrok.

Ale........różowa borówka - to nie tylko walory zdrowotne - to także wyjątkowa ozdoba każdego ogrodu, dlatego nie powinno jej zabraknąć nawet w tym najmniejszym.

Można wykorzystać ją na żywopłoty, do barwnych zestawień kolorystycznych z innymi krzewami owocowymi czy ozdobnymi np. przy miejscu zabaw dla dzieci.

Można ją uprawiać również w donicach na balkonach i tarasach.


Rady ogrodnika:

Wymaga dla udanej uprawy gleby lekkiej, wilgotnej i kwaśnej, stanowiska słonecznego lub półcienistego. Jest płytko ukorzeniona, potrzebuje zatem podlewania w czasie okresów suszy i ściółkowania korą czy trocinami.

W przypadku, gdy gleba nie jest odpowiednio kwaśna, należy ją uzdatnić np. przy użyciu torfu kwaśnego i  stosować nawożenie kwaśnymi nawozami np. siarczanem amonu.

Odporna na mrozy do –34°C.

W naszej ofercie borówki ukorzenione w pojemnikach 2-litrowych, mają wysokość ok. 40 cm.