Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Budleja Dawida ROYAL RED Buddleja davidii /C3

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 22,22 zł / szt. 24,00 zł / szt.

Pokusa dla motyli...

Budleja Dawida ROYAL RED

Buddleja davidii

 Jest to jedna z odmian o najczerwieńszych kwiatostanach wśród budlei obsypana kwiatami u schyłku lata.

Długie i wysmukłe kwiatostany budlei Dawida są prawdziwą ozdobą krzewu od lipca aż do pierwszych przymrozków. Niezwykle efektowne, czerwonopurpurowe kwiatostany zebrane są w długie (do 30 cm) kłosowate wiechy, które pojawiają się na wierzchołkach pędów tegorocznych, a ich intensywny zapach zwabia setki motyli, które zbierają z nich nektar. Z tego też względu krzew ten w wielu krajach zwany jest motylim krzewem.

Budleja jest niedużym krzewem o luźnym pokroju, dorastającym do 1,5-2 m wysokości. Ma bardzo dekoracyjne szaro omszone pędy i liście.


Budleje nadają się do nasadzeń w małych ogrodach i na działkach, ze względu na coroczne cięcie odnawiające. Można je także z powodzeniem uprawiać w dużych donicach na balkonach lub tarasach.

Na rabatach bylinowych najczęściej wykorzystywane są jako niezwykle atrakcyjne tło dla innych roślin. Uprawiane pojedynczo na eksponowanym stanowisku w otoczeniu bylin lub niskich krzewów jak np. pięciornik krzewiasty, tawuły japońskie, róże rabatowe czy okrywowe - tworzą grupę o niezwykłym, romantycznym charakterze.

Warunki uprawy:

- lubi stanowisko słoneczne, pół cieniste, zaciszne,

- gleby o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyzne, przepuszczalne i wilgotne,

- doskonale znosi warunki miejskie,

- ze względu na swą niską mrozoodporność, na zimę wymaga okrycia nasady pędów np. liśćmi lub korą,

- każdego roku wiosną (w marcu- kwietniu), po rozgarnięciu kopczyków, pędy krótko przycinamy na wysokości 10-20 cm nad ziemią, a rośliny zasilamy nawozami wieloskładnikowymi, wyrastają wtedy nowe, silne pędy, które w tym samym roku obficie pokrywają się kwiatami.

 

W naszej ofercie rośliny ukorzenione w 3-litrowych pojemnikach, mają wysokość około 30 cm.