Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Budleja dawida FLOWER POWER 'Bicolour' dwukolorowa /C2 *K9

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 33,33 zł / szt. 36,00 zł / szt.

Dwukolorowa...

Budleja Dawida 'Flower Power'

Buddleja davidii syn. Bicolour

Pierwsza ekscytująca odmiana budlei o dwóch kolorach kwiatów na jednym kwiatostanie, w pąku lawendowym, a po otwarciu pomarańczowym,  efektownie ze sobą kontrastujących, a na dodatek intensywnie pachnąca.

Nie bez powodu odmiana ta należy do najchętniej uprawianych krzewów. Jest to jeden z nielicznych krzewów, obsypany kwiatami u schyłku lata. Długie i wysmukłe kwiatostany budlei Dawida są prawdziwą ozdobą krzewu od lipca aż do pierwszych przymrozków. Niezwykle efektowne kwiatostany zebrane są w długie do 30cm kłosowate wiechy, które pojawiają się na wierzchołkach pędów tegorocznych, a ich intensywny zapach zwabia setki motyli, które zbierają z nich nektar. Z tego też względu krzew ten w wielu krajach zwany jest motylim krzewem. 

Budleja jest niedużym krzewem o luźnym pokroju, dorastającym do około 2 m wysokości.
Ma bardzo dekoracyjne szaro omszone pędy i liście.

Budleje nadają się do nasadzeń w małych ogrodach i na działkach, ze względu na coroczne cięcie odnawiające. Można je także z powodzeniem uprawiać w dużych donicach na balkonach lub tarasach.

Na rabatach bylinowych najczęściej wykorzystywane są jako niezwykle atrakcyjne tło dla innych roślin.

Uprawiane pojedyńczo na eksponowanym stanowisku w otoczeniu bylin lub niskich krzewów jak np. pięciornik krzewiasty, tawuły japońskie, róże rabatowe czy okrywowe - tworzą grupę o niezwykłym, romantycznym charakterze. 

Rady ogrodnika:

- lubi stanowisko słoneczne, pół cieniste, zaciszne,

- gleby o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyzne, przepuszczalne i wilgotne,

- doskonale znosi warunki miejskie,

- ze względu na swą niską mrozoodporność, na zimę wymaga okrycia nasady pędów np. liśćmi lub korą,

- każdego roku wiosną (w marcu- kwietniu), po rozgarnięciu kopczyków, pędy krótko przycinamy na wysokości 10-20 cm nad ziemią, a rośliny zasilamy  nawozami wieloskładnikowymi, wyrastają wtedy nowe, silne pędy, które w tym samym roku obficie pokrywają się kwiatami.

W naszej ofercie rośliny ukorzenione w pojemnikach 2-litrowych.