Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Budleja Dawida HARLEQUIN Buddleja davidii /C2 *K24

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 27,78 zł / szt. 30,00 zł / szt.

O dwukolorowych liściach...

Budleja Dawida HARLEQUIN

Buddleja davidii

Interesująca odmiana budlei o kremowo obrzeżonych liściach efektownie kontrastujących z purpowymi kwiatami, a na dodatek intensywnie pachnąca!


Nie bez powodu odmiana ta należy do najchętniej uprawianych krzewów. Jest to jeden z nielicznych krzewów, obsypany kwiatami u schyłku lata.

Długie i wysmukłe kwiatostany budlei Dawida są prawdziwą ozdobą krzewu od lipca aż do pierwszych przymrozków. Niezwykle efektowne kwiatostany zebrane są w długie do 30 cm kłosowate wiechy, które pojawiają się na wierzchołkach pędów tegorocznych, a ich intensywny zapach zwabia setki motyli, które zbierają z nich nektar.

Z tego też względu krzew ten w wielu krajach zwany jest motylim krzewem.

Budleja jest niedużym krzewem o luźnym pokroju, dorastającym do 1-2 m wysokości. Ma bardzo dekoracyjne, wyraźnie kremowo obrzeżone liście, które nawet poza okresem kwitnienia zdobią krzew, a podczas kwitnienia kontrastują efektownie z purpurowymi kwiatostanami !

Budleje nadają się do nasadzeń w małych ogrodach i na działkach, ze względu na coroczne cięcie odnawiające. Można je także z powodzeniem uprawiać w dużych donicach na balkonach lub tarasach.

Na rabatach bylinowych najczęściej wykorzystywane są jako niezwykle atrakcyjne tło dla innych roślin.

Uprawiane pojedynczo na eksponowanym stanowisku w otoczeniu bylin lub niskich krzewów jak np. pięciornik krzewiasty, tawuły japońskie, róże rabatowe czy okrywowe - tworzą grupę o niezwykłym, romantycznym charakterze. 


Warunki uprawy:

- lubi stanowisko słoneczne, pół cieniste, zaciszne,

- gleby o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyzne, przepuszczalne i wilgotne,

- doskonale znosi warunki miejskie,

- ze względu na swą niską mrozoodporność, na zimę wymaga okrycia nasady pędów np. liśćmi lub korą,

- każdego roku wiosną (w marcu- kwietniu), po rozgarnięciu kopczyków, pędy krótko przycinamy na wysokości 10-20 cm nad ziemią, a rośliny zasilamy nawozami wieloskładnikowymi, wyrastają wtedy nowe, silne pędy, które w tym samym roku obficie pokrywają się kwiatami.

 

W naszej ofercie rośliny ukorzenione w pojemnikach 2-litrowych, mają wysokość 20-30 cm.