Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Buk płaczący 'PURPLE FOUNTAIN' Fagus sylvatica C2/40cm

Dostępność:

Płaczący akcent kolorystyczny...

Buk pospolity 'PURPLE FOUNTAIN'

Fagus sylvatica

Jedna z najpiękniejszych odmian płaczących buka doskonała jako silny akcent w ogrodzie.

Urzeka kolorami i wspaniałym pokrojem.

Wolno rosnące drzewko o kolumnowym pokroju, gałęziach zwisających do ziemi i przewieszającym się wierzchołkiem.
Osiąga ok. 4-5 m wysokości przy szerokości 1,5 m.


Bardzo dekoracyjne cały sezon ciemnoczerwone, błyszczące liście, jesienią przebarwiają się na rudo. Młode buki nie zrzucają liści na zimę, robią to dopiero wiosną, kiedy pojawiają się nowe. Kwiaty są jasnożółte, zebrane w większe kwiatostany w kształcie kotków. Kwitnie na przełomie kwietnia i maja.Nasiona pojawiające się po przekwitnięciu są ulubionym przysmakiem dla ptaków. Dzięki gładkiej korze jest efektowny nawet w okresie zimowym.

Buk pospolity 'Purple Fountain' może być ozdobą nawet małego ogrodu. Jego wzrost jest na tyle powolny, że można go kontrolować, a także przycinać i formować na drzewko o mniejszych rozmiarach. Nadaje się na bonsai.

Najlepiej wybrać dla drzewka wyeksponowane stanowisko, na którym będzie w pełnej krasie prezentować swą urodę. Wspaniale zaprezentuje się w barwnych kompozycjach kolorystycznych, np. na tle krzewów żółtolistnych lub o pstrych liściach. Jako podszyt dla jego ciemnych liści świetnie będzie pasowała trawa bambusowa o żółtych liściach, np. Hakonechloa 'Aureola'.

Sekrety uprawy:

- drzewko łatwe w uprawie,

- wymaga stanowiska słonecznego lub półcienistego,

- gleby wilgotnej, przepuszczalnej, zasobnej o obojętnym odczynie,

- dobrze znosi cięcie,

- wysokość drzewka można dopasować do kompozycji w ogrodzie; ponieważ pędy tej odmiany szybko zwieszają się ku dołowi, aby poprowadzić drzewko nieco wyżej warto jeden z głównych pędów przywiązywać do palika regulując w ten sposób odpowiednią wysokość,

- mrozoodporne.

 

W naszej ofercie drzewka o wysokości około 40 cm ukorzenione w pojemnikach 2-litrowych.