Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Dąbrówka rozłogowa ATROPURPUREA NIEBIESKA /P9

Dostępność:

Purpurowy dywan...

Dąbrówka rozłogowa Atropurpurea - niebieska

Ajuga reptans Atropurpurea

Cenna, zadarniająca bylina, której ozdobą są purpurowe przez cały sezon liście, stanowiące doskonałe tło dla jej niebieskich kwiatów.

Zakwita bujnie w maju, a w ciągu lata - kwiaty pojawiają sie także, ale już nielicznie. W czasie kwitnienia jej wysokość dochodzi do 20cm.

 

Dąbrówka jest byliną zimozieloną !!!

 


Ta typowa roślina okrywowa wspaniale udaje się pod krzewami lub na skraju zarośli, nawet do zadarniania dużych powierzchni. Bardzo oryginalnie wygląda  posadzona na grządkach wzdłuż ścieżki, w ogrodach skalnych lub obok tarasu. Rozrasta się tu swobodnie i zaokrągla ostre brzegi rabat.

Doskonała bylina do zadarniania dużych powierzchni !!!

Nad stawem dąbrówka znajdzie odpowiednią wilgotność podłoża oraz cień, tworząc jednocześnie podszyt dla nadbrzeżnych krzewów. Nadaje się również do sadzenia w donicach, które staną się oryginalną, całoroczną ozdobą.

Ponieważ dąbrówka rozrasta się szybko przez rozłogi i tworzy gęste kobierce, towarzyszace jej rośliny należy sadzić równocześnie z nią. Do niebieskiej barwy  kwiatów dąbrówki pasują wiosenne rośliny cebulowe.

Na stanowiskach pod krzewami, można ją zestawić z innymi roślinami zadarniającymi o kontrastowych liściach np.pragnią syberyjską lub małymi krzewinkami jak hebe tłustolistna.

Warunki uprawy:

- nie ma wymagań co do jakości gleby, lubi wilgotne, ale znosi nawet okresowe susze,

- lubi stanowiska półcieniste, a nawet zacienione, ale jej liście najpiękniej wybarwiają się w miejscach dobrze oświetlonych,

- jest mrozoodporna, w bezśnieżne zimy mogą przemarzać jej liście, ale wiosną szybko pojawiają się nowe,

- po kwitnieniu duże powierzchnie porośnięte dabrówką, można kosić kosiarką o wysoko ustawionych nożach.

W naszej ofercie rośliny ukorzenione w pojemnikach P9(9x9cm).

 Poniżej zdjęcie przykładowe sadzonek.