Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Bambus ogrodowy Fargesia rufa Fargesia rdzawa C3/80cm *TP

Dostępność:

Mrozoodporny bambus ogrodowy...

Fargesia rufa Fargesia rdzawa

Atrakcyjny, wiecznie zielony, formujący kępy gatunek pochodzący z północnych Himalajów o efektownych, jasnozielonych pędach. 

 Fargesia rufa to bambus rosnący w zwartej kępie, o krzewiastym, parasolowatym pokroju. Przewieszające się pędy nadają mu bardzo malowniczego wyglądu.

Dorasta do 3-4 m wysokości i podobnej szerokości.

Ma bardzo atrakcyjne, jasnozielone ulistnienie. Nawet podczas zimy prezentuje się niezwykle ciekawie w ogrodzie, ponieważ jest zimozielony.

Należy do jednych z najbardziej mrozoodpornych bambusów, wytrzymuje mrozy do -26'C.

Latem stanowi znakomite tło, na którym doskonale prezentują się barwy wielu kwiatów. Grupa bambusów może stworzyć w ogrodzie spokojne, relaksujące miejsce o egzotycznym klimacie. Stąd też tak wielka jest ich atrakcyjność w naszym klimacie. Niezastąpione w ogrodach japońskich, żwirowych i naturalnych.

Świetnie prezentują się nad wodą i w kompozycjach z dużymi trawami i bylinami, np. miskantem olbrzymim lub gunerą. Mogą one rosnąć jako rośliny soliterowe, żywopłotowe i osłonowe. Stosować je można do nasadzeń w grupach, a także jako rośliny niższego piętra, na przykład pod drzewami. Wykorzystywane są również jako zielone ekrany lub bariery osłaniające przed wiatrem.

Mogą być również uprawiane w dużych pojemnikach,na  balkonach, tarasach, a nawet we wnętrzach, gdzie niewątpliwie będą stanowiły egzotyczny akcent dekoracyjny, który przyciągnie wzrok każdego.

Niesamowite wrażenie wizualne i efekt dekoracyjny.

Sekrety uprawy:

- preferuje miejsca zacienione, jednak przy odpowiednim zapewnieniu wody, może także rosnąć na stanowiskach nasłonecznionych,

- lubi lekko kwaśne, wilgotne podłoże,

- nie jest ekspansywny, nie wymaga więc ograniczników,

- cechuje się dobrą mrozoodpornością do - 26'C, wskazane jest jednak zastosowanie dodatkowego ściółkowania jesienią w obrębie systemu korzeniowego, gdyż może trochę podmarzać w ostrzejsze, bezśnieżne zimy, przy temperaturze powyżej - 26'C - okryć również pędy agrowłókniną lub siatką cieniującą.

 

W naszej ofercie rośliny ukorzenione w 3-litrowych pojemnikach, mają wysokość ok. 80 cm.

Poniżej przykładowe sadzonki w czerwcu.