Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Fiołek motylkowaty 'FRECKLES' Viola sororia - zestaw 3 szt. /P11 *K7

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 16,67 zł / x3szt. 18,00 zł / x3szt.

Niespotykany urok i piękno...

Fiołek motylkowaty 'FRECKLES'

Viola sororia

Niewiele kwiatów może zrównać się z fiołkiem pod względem naturalnego uroku i piękna jego filigranowych, białych kwiatków fioletowo nakrapianych.

Pasuje do każdego ogrodu.

To świetna niska, zimozielona bylina okrywowa.

Fiołek wonny jest długowieczną, zimozieloną byliną zadarniającą kwitnącą od marca do maja i często znowu na przełomie lata i jesieni.

Nadaje się do sadzenia pośród krzewów zrzucających liście na zimę, gdyż jasne, białe barwy przyciągają wzrok i odwracają uwagę od słabo jeszcze ulistnionych gałęzi.

Doskonale nadają się również na wiosenne i letnie rabaty jako kwiaty wypełniające luki, ale szczególnie efektownie prezentują się wspólnie z roślinami cebulowymi.

Odmiana ta w każdym miejscu ogrodu harmonijnie komponuje się z otoczeniem. Nadaje się szczególnie do zadarniania nawet dużych powierzchni w ogrodach leśnych, naturalnych, żwirowych i skalnych. Rozrasta się za pomocą podziemnych rozłogów; dorasta do 15cm wysokości tworząc gęste dywany. Nadaje się też do sadzenia w pojemnikach na balkonach i tarasach.

Kwiatki często wykorzystywane są we florystyce.

Ciekawostki: Oprócz walorów ozdobnych, fiołek wonny ma również inne zastosowania: w kuchni, medycynie naturalnej oraz kosmetyce. Liście fiołka można dodawać do wiosennych zup. Kwiaty dawniej kandyzowano, produkowano z nich syrop na kaszel oraz używano ich do aromatyzowania octu i dekoracji deserów. W kosmetyce olejki eteryczne z fiołka wykorzystywane są do perfum i kremów. W medycynie naturalnej ziele fiołka wonnego z korzeniami działa wykrztuśnie, napotnie, moczopędnie, odkażająco, żółciopędnie i rozkurczowo. Upłynnia zalegający śluz w drogach oddechowych, ułatwiając jego wydalenie.

Rady ogrodnika:

- rośliny bardzo łatwe w uprawie-nie wymagają pielegnacji i najlepiej udają się pozostawione w spokoju,

- lubią miejsca słoneczne, półcieniste a nawet cieniste,

- preferują podłoże przepuszczalne,

- odporne na choroby, szkodniki i mróz.

 

W naszej ofercie zestaw 3 sztuk roślin ukorzenionych w pojemnikach o średnicy 11 cm.

Poniżej przykładowe sadzonki w czerwcu.