Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Fiołek motylkowaty ALBIFLORA Viola sororia /P11 *16

Dostępność:
JEST DOSTĘPNA
Cena netto: 7,41 zł / szt. 8,00 zł / szt.

Niespotykany urok i piękno...

Fiołek motylkowaty 'ALBIFLORA'

Viola sororia

Niewiele kwiatów może zrównać się z fiołkiem pod względem naturalnego uroku i piękna jego filigranowych, białych kwiatków. Pasuje do każdego ogrodu, to świetna, niska, częściowo zimozielona bylina okrywowa.

Fiołek motylkowaty jest długowieczną, częściowo zimozieloną byliną zadarniającą kwitnącą od kwietnia do maja i często znowu na przełomie lata i jesieni. Nadaje sie do sadzenia pośród krzewów zrzucających liście na zimę, gdyż jasne, białe barwy przyciągają wzrok i odwracają uwagę od słabo jeszcze ulistnionych gałęzi.

Doskonale nadają się również na wiosenne i letnie rabaty jako kwiaty wypełniające luki, ale szczególnie efektownie prezentują się wspólnie z roślinami cebulowymi. Odmiana ta w każdym miejscu ogrodu harmonijnie komponuje się z otoczeniem. Nadaje się szczególnie do zadarniania nawet dużych powierzchni w ogrodach leśnych, naturalnych, żwirowych i skalnych. Rozrasta się za pomocą podziemnych rozłogów; dorasta do 15cm wysokości tworząc gęste dywany. Nadaje się też do sadzenia w pojemnikach na balkonach i tarasach.

Kwiatki często wykorzystywne są we florystyce.

Ciekawostki: Oprócz walorów ozdobnych, fiołek ma również inne zastosowania: w kuchni, medycynie naturalnej oraz kosmetyce. Liście fiołka można dodawać do wiosennych zup. Kwiaty dawniej kandyzowano, produkowano z nich syrop na kaszel oraz używano ich do aromatyzowania octu i dekoracji deserów. W medycynie naturalnej ziele fiołka wonnego z korzeniami działa wykrztuśnie, napotnie, moczopędnie, odkażająco, żółciopędnie i rozkurczowo. Upłynnia zalegający śluz w drogach oddechowych, ułatwiając jego wydalenie.

Rady ogrodnika:

- rośliny bardzo łatwe w uprawie-nie wymagają pielegnacji i najlepiej udają się pozostawione w spokoju,

- lubią miejsca słoneczne, półcieniste a nawet cieniste,

- liczba roślina na metr kwadratowy: 9szt.

- preferują podłoże przepuszczalne,

- odporne na choroby, szkodniki i mróz.

 

W naszej ofercie rośliny ukorzenione w pojemnikach 1-litrowych.

Poniżej przykładowe sadzonki w sezonie.