Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Grujecznik płaczący TIDAL WAVE Cercidyphyllum japonicum C3/80-100cm

Dostępność:

Nowa, płacząca forma...

Rarytas dla kolekcjonerów...

Grujecznik japoński TIDAL WAVE

Cercidyphyllum japonicum

 Niezwykle atrakcyjna forma płacząca, bardzo rzadko spotykana. Charakteryzuje się szerokim, parasolowatym pokrojem bez przewodnika i ciepłymi, bajecznymi barwami jesiennymi. Warto  mieć ten okaz w swoim ogrodzie tym bardziej, że czuje się doskonale w naszych warunkach klimatycznych i nie sprawia kłopotów w uprawie.

Ponieważ bardzo lubi przycinanie, świetnie zagęszcza się wypuszczając dużo nowych przyrostów - wspaniale nadaje się na formowane i prowadzenie w formie ogrodowego bonsai. Dorasta do 3-5 m, ma pokrój raczej szerszy niż wyższy.

Korona bardzo malownicza: szeroka, nisko osadzona, przeważnie w kształcie parasola, kulista, czasami nieregularna, o powyginanych konarach u starszych egzemplarzy, a gałęzie zwieszają się aż do samej ziemi. Dzięki temu ciekawemu pokrojowi - starsze egzemplarze wprowadzają tajemniczy, baśniowy klimat do ogrodu.

Ozdobą drzewa są też liście atrakcyjne przez cały sezon - niemal okrągłe, o średnicy 3-8 cm, z wierzchu gładkie i ciemnozielone, a od spodu szarawe i okryte meszkiem. Młode listki są fioletowe lub purpurowe.

Ale najpiękniej wygląda grujecznik jesienią, kiedy liście przybierają różne odcienie żółci i oranżu. Zaczynają wcześnie zmieniać kolor, bo już w połowie września.

 Niesamowitą cechą grujecznika jest to, że jego liście po opadnięciu pachną i wydzielają aromat przyprawy do pierników.

 Najlepiej drzewo prezentuje się na trawniku jako soliter lub w grupie innych drzew szczególnie o orientalnym charakterze. Warto go sadzić także nad wodą, bo wilgoć mu służy, a kolorowe liście odbijające się w tafli wyglądają bajecznie!

Warunki uprawy:

- nie sprawia kłopotów w uprawie,

- jest odporny na mróz,

- odporny na choroby i szkodniki,

- lubi miejsca słoneczne i nawet nieco ocienione,

- podłoże wilgotne i żyzne, o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym,

- dobrze znosi cięcie, choć rzadko go potrzebuje.

 

W naszej ofercie drzewka w formie płaczącej ukorzenione w pojemnikach 3-litrowych, mają wysokość 60-80 cm. Ilość ograniczona.