Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Grujecznik japoński ROTFUCHS Cercidyphyllum japonicum C2/40-60cm

Dostępność:
KOLEKCJA LIMITOWANA
Cena netto: 53,70 zł / szt. 58,00 zł / szt.

Piernikowe drzewo...

Grujecznik japoński ROTFUCHS

Cercidyphyllum japonicum

Ciekawa odmiana wyróżniająca się kolumnowym pokrojem i nowymi przyrostami w oryginalnym - różowym, a potem bordowym kolorze; w sezonie letnim nawet w odcieniach srebrnawych.

Grujecznik japoński jest rzadko spotykanym drzewem w Polsce, a pochodzi z Dalekiego Wschodu. Warto go mieć w swoim ogrodzie tym bardziej, że czuje się doskonale w naszych warunkach klimatycznych i nie sprawia kłopotów w uprawie.

Dorasta do 4-5 m wysokości i tylko około 1 m szerokości, dzięki czemu może być wykorzystany w wielu aranżacjach ogrodowych.

Główną ozdobą drzewa są liście - dekoracyjne przez cały sezon- niemal okrągłe, o średnicy 3-8 cm, wiosną różowawe, później purpurowe, a latem ciemnozielone.

Ale najpiękniej wygląda grujecznik jesienią, kiedy liście przybierają różne odcienie żółci i oranżu. Zaczynają wcześnie zmieniać kolor, bo już we wrześniu.

Niesamowitą cechą jest to, że liście jesienią po roztarciu pachną i wydzielają aromat przyprawy do pierników.

Najlepiej drzewko prezentuje się na trawniku jako wąski, pionowy element architektoniczny, w grupie z innymi krzewami o kontrastowym wybarwieniu listowia lub w jednorodnym szpalerze. Warto go sadzić także nad wodą, bo wilgoć mu służy, a kolorowe liście odbijające się w tafli wyglądają bajecznie.

 Warunki uprawy:

- nie sprawia kłopotów w uprawie,

- jest odporny na mróz,

- odporny na choroby i szkodniki,

- lubi miejsca słoneczne i nieco ocienione,

- podłoże wilgotne i żyzne, o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym,

- dobrze znosi cięcie i formowanie,

- wytrzymuje okresowe przesuszenie,

- nie lubi przesadzania, dlatego warto od razu wybrać dla niego odpowiednie miejsce w ogrodzie.

 

Oferowane sadzonki mają wysokość ok. 40-60 cm.

Są ukorzenione w pojemnikach 2-litrowych, co gwarantuje dobrze rozwinięty system korzeniowy i pewność, że roślina przyjmie się w każdym ogrodzie.

Sadzonki w pojemnikach można z powodzeniem wysadzać przez cały sezon wegetacyjny. Należy pamiętać tylko o podlewaniu w okresach suszy.