Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Hibiscus wielkokwiatowy VINTAGE WINE Ketmia /C5 *13

Dostępność:

Kwiaty - giganty...

Hibiscus bylinowy XXL Summerific™ odmiana ' Vintage Wine'

 - Ketmia Newbiscus Hibiscus x moscheutos 

Odmiana 'Vintage Wine' - to atrakcyjna odmiana hibiskusa bylinowego o niemal czarnych pąkach, z których rozwijają się bardzo duże, szkarłatno-czerwone kwiaty o pomarszczonych płatkach. Średnica kwiatów około 20 cm. 

Liście zielone, w kształcie serca. 

Robi ogromne wrażenie!

 

 Czas pełnego rozkwitu pojedynczego kwiatu to tylko jeden dzień. Warto jednak podkreślić, że jeden kwiat utrzymuje się na krzewie przez 2-3 dni, ale ich ilość powoduje, że hibiskus jest niezwykle dekoracyjny przez cały okres kwitnienia, gdyż kwiaty pojawiają się jeden po drugim, a dorosłe egzemplarze mogą mieć do 200 kwiatów naraz!
 Hibiskus bylinowy jest odporny na mróz - część nadziemna na zimę zamiera, a wiosną odbija z korzeni. Ma zwarty, krzewiasty pokrój, dorasta w gruncie do wysokości około 120 cm, uprawiany w donicach osiąga mniejsze rozmiary.

Zadziwiająco piękne kwiaty co sezon.

 

 Może być sadzony na rabatach bylinowych, między krzewami, jako żywopłot, tło dla innych roślin, bądź w grupach w pobliżu zbiorników i oczek wodnych.

 Różnorodność form i wielkości czyni tę grupę roślin dość wszechstronną w zastosowaniu, tak w nasadzeniach pojedynczych jak i grupowych w różnych stylach ogrodowych.

Nadaje się do sadzenia w pojemnikach na balkonach i tarasach.

Rady ogrodnika:

- lubi stanowisko słoneczne lub półcieniste, najlepiej wybrać takie miejsce, aby okolice korzeni nie były zacieniane przez rośliny zimozielone lub inne elementy małej architektury np. duże kamienie lub dekoracyjne pnie itp. 

- preferuje glebę zdrenowaną, organiczną o pH 6-7, o stałej wilgoci,

- na zimę należy grubo wyściółkować powierzchnię wokół korzeni i nasady krzewu ziemią ogrodową, kompostem lub piaskiem (tak, jak to robimy przy różach), pędów nie trzeba okrywać,

- wiosną (najlepiej w maju) rozgarnąć kopczyk i przyciąć ubiegłoroczne pędy na wysokość 10-20 cm nad ziemią,

- nawozić regularnie po ruszeniu wegetacji - dopiero   pod koniec maja, kiedy będą widoczne nowe przyrosty,
najlepiej nawozem do roślin balkonowych, np. do surfinii czy pelargonii,

- cechuje się całkowitą mrozoodpornością i szybkim wzrostem,

- roślina już sprawdzona w naszych warunkach klimatycznych,

- by otrzymać silniejsze, bardziej rozkrzewione rośliny, zaleca się uszczykiwać pąki wierzchołkowe gdy rośliny osiągną wysokość 15-20 cm.


 

W naszej ofercie byliny ukorzenione w 5-litrowych pojemnikach.